U17: Słodko-gorzki punkt juniorów młodszych w starciu z Puszczą

Podopieczni trenera Łukasza Zająca zainaugurowali wiosenne rozgrywki w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych, rywalizując z drugą drużyną Puszczy Niepołomice. Orłowcy fatalnie to spotkanie zaczęli, do przerwy przegrywali 2:4, ale w drugiej odsłonie zagrali zdecydowanie lepiej i doprowadzili do remisu 4:4. W końcówce niewiele zabrakło, a przewagę zamieniliby na zwycięską bramkę...

Dlatego właśnie choć ten punkt trzeba szanować, to szkoda, że błędy przy straconych golach i nieskuteczność w końcówce odebrały możliwość zgarnięcia pełnej puli. Orzeł gola stracił już w trzeciej minucie po błędzie i stracie piłki we własnym polu karnym. Gdy w trzynastej minucie świetną przebojową akcję przeprowadził Kamil Suder, mijając bramkarza i trafiając do pustej bramki, wydawało się, że gospodarze tego meczu wracają na właściwe tory.

Tak się jednak nie stało, bowiem w przeciągu kilkunastu minut stracili dwa gole i obydwóch zdecydowanie mogli uniknąć. Przed przerwą kontaktowego gola z rzutu karnego wywalczonego przez siebie samego strzelił Adrian Ciślik, ale rywale znów odskoczyli na dwie bramki. Po przerwie w przeciągu dziesięciu minut znów mieliśmy remis - najpierw świetnie w polu karnym zachował się Bartłomiej Brózda, a przeciwnik nieprzepisowo go powstrzymywał i sędzia znów wskazał na wapno. Karnego wykorzystał Adrian Ciślik i było 4:3. Później, dosłownie cztery minuty później, z dystansu przymierzył Mateusz Matoga, a piłka przy słupku wpadła do bramki.

Uśmiech losu dla Orla dała też czerwona kartka dla napastnika Puszczy, ale Orłowcy nie wykorzystali przewagi, marnując kilka okazji. Swoją szansę mieli też rywale, ale świetnie w bramce interweniował Marcin Turcza. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów.

Orzeł Myślenice - Puszcza Niepołomice 4:4 (2:4)
Suder 13, Ciślik 38, 52, M.Matoga 56

ORZEŁ: Turcza - Siatka, Hankus, Bruzda (Szklarz) - Kowalcze, Gołąb (B.Brózda), Biela (Pitala), M.Matoga, Gracz (Mitana) - Ciślik, Suder