U15: Gościbia pierwsza, Orzeł trzeci w PESMENPOL ORZEŁ CUP trampkarzy!

Podobnie jak w kategorii juniorów, tak w trampkarzach zawodnicy Orła Myślenice przegrali tylko jedno spotkanie, a pech chciał, że był to półfinał i musieli zadowolić się trzecim miejscem. Podopieczni trenera Łukasza Zająca przebojem wygrali grupę, później w półfinale zremisowali z Babią Górą Sucha Beskidzka, ale w rzutach karnych lepsi okazali się rywale. W efekcie Orłowcy grali z Karpatami Siepraw o brąz i tym razem mimo remisu lepiej wykonywali rzuty karne.

Fotogaleria - fot. Radek Ostrowski

Całe zawody wygrała Gościbia Sułkowice, która okazała się najlepsza w grupie A, a w półfinale pokonała Karpaty Siepraw. Finał również przyniósł wynik remisowy i zwyciezcę wyłonić musiały rzuty karne. Gościbia wygrała 3:2 i to na szyjach zawodników z miasta kowali zawisnęły zwycięskie medale PESMENPOL ORZEŁ CUP.

Główną rolę w meczach o poszczególne miejsca rozgrywali bramkarze, bowiem w seriach rzutów karnych więcej prób zostało obronionych przez golkiperów niż wpadło do siatki. W półfinale zarówno Igor Matoga z Orła, jak również Jakub Szczepaniak z Babiej Góry obronili kilka rzutów karnych. W meczu o brąz żadnego karnego nie puścił Błażej Kurowski z Orła, a raz skutecznie interwenował Marcin Wojtyczka z Karpat. Podobnie było też w finale gdzie pomimo 5 serii, wynik brzmiał 3:2, a organizatorzy zdecydowali nagrodzić dwóch bramkarzy z finałowego meczu nagrodami MVP turnieju - Jakuba Szczepaniaka z Babiej Góry Sucha Beskidzka oraz Oliwiera Stokłosę z Gościbi Sułkowice. Najlepszym strzelcem został Hubert Gołąb z Orła Myślenice, który w całych zawodach zdobył siedem goli. Co ciekawe sześciokrotnie do siatki trafiał Adrian Ciślik.

Orzeł Cup 2022 - zimowe turnieje dla dzieci i młodzieży to projekt realizowany przez klub Orzeł Myślenice przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Gminy Myślenice oraz firmy PESMENPOL. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka, prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek, radny Województwa Małopolskiego Robert Bylica, wiceprezes firmy PESMENPOL Piotr Niepsuj oraz prezes Zarządu Orła Myślenice Edward Łapa.

WYNIKI:

Gościbia Sułkowice - Zieloni Niegowić 3:0 (Biela, Filipek, Starzec)
Karpaty Siepraw - Orzeł Myślenice 1:6 (Gawęda - Kuchnia, Kowalcze, Gołąb 2, Ciślik 2)
Topór Tenczyn - Babia Góra Sucha Beskidzka 1:2 (Swałtek - Głuc 2)
Prokocim Kraków - Trzciana 2000 1:4 (Bazgier - Kępa 3, Sobczyk)
Gościbia Sułkowice - Topór Tenczyn 2:2 (Filipek, Blak - Swałtek, Wójcik)
Karpaty Siepraw - Prokocim Kraków 2:2 (Bazyl, Suder - Bazgier, Trojanowski)
Zieloni Niegowić - Babia Góra Sucha Beskidzka 0:5 (Cygan 2, Głuc, Pacyga, Bodzek)
Orzeł Myślenice - Trzciana 2000 4:0 (Ciślik, Gołąb 3)
Gościbia Sułkowice - Babia Góra Sucha Beskidzka 2:1 (Blak, D.Ptak - Bober)
Karpaty Siepraw - Trzciana 2000 4:1 (Suder 4 - Kłósek)
Zieloni Niegowić - Topór Tenczyn 0:2 (Wójcik, Leksander)