Porażka z Górnikiem, trzy gole z karnych rozstrzygnęły losy rywalizacji

O żadnej z podyktowanych jedenastek nie można mieć wątpliwości, Orzeł Myślenice przegrał wyjazdowe starcie z Górnikiem Wieliczka 2:1 (1:0) i po raz kolejny może pluć sobie w brodę po braku konsekwencji w swojej grze. Sam fakt, że każdy z goli padł po rzucie karnym nie najlepiej świadczy o zapędach ofensywnych obydwóch drużyn...

Zarówno Górnicy, jak i Orłowcy nie stworzyli zbyt wielu okazji podbramkowych. Trzeba przyznać, że ten mecz toczył się w atmosferze piłkarskich szachów, obie drużyny próbowały akcji zaczepnych, jednak o ich finalizacji trudno wspominać. Wynik otworzył zawodnik gospodarzy z rzutu karnego podyktowanego po faulu Bartosza Bargieła, a wcześniej też fatalnym błędzie Orłowców w defensywie.

Gdy drugą połowę Myśleniczanie zaczęli trochę lepiej, to znów popełnili fatalny w skutkach błąd, a spóźniony Kacper Kostka sfaulował po raz kolejny gracza rywali i sędzia musiał wskazać na wapno. Karny podobnie jak pierwszy zakończył się bramką i było już 2:0. W końcówce Orzeł ruszył do ataku i to był bodaj najciekawszy fragment tego spotkania. Orłowcy raz po raz przedostawali się pod bramkę rywali, strzał Kamila Depty z linii bramkowej wybił jeden z obrońców, a kilka razy świetnie interweniował też bramkarz Górnika.

Kiedy wydawało się, że biało-zieloni dostali wiatru w żagle, to otrzymali kolejny cios. Tym razem trzeci już błąd w defensywie faulem ratunkowym naprawiał Artur Mistarz i sędzia słusznie z czerwoną kartką odesłał go do szatni. Orłowcy za chwile co prawda strzelili gola, gdy po faulu na Krzysztofie Zającu z jedenastki nie pomylił się Kiryl Kyrylov, ale kolejne minuty to nieskuteczność i brak cierpliwości w ofensywie, bowiem większa koncentracja w niektórych okazjach nawet pomimo gry w dziesiątkę mogła Orłowi zapewnić choćby punkt w tym meczu...

Górnik Wieliczka - Orzeł Myślenice 2:1 (1:0)
Kyrylov 77 (k)

ORZEŁ: Kostka - M.Mistarz (72 Kowalcze), Pnievskyy, Kyrylov - Bałucki (46 Zając), Moskal, Suder, Bargieł (72 Różankowski), Depta (72 Żak) - Wsół, A.Mistarz