Znakomity mecz i zwycięstwo Orła ze Złomeksem!

Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego nie dali szans drużynie Złomeksu Branice i w kolejnym meczu ligowym pewnie zgarnęli komplet punktów, wygrywając 4:1 (2:0). Swoje debiutanckie bramki w seniorskiej piłce strzelili Jakub Moskal i Norbert Wąsowicz, kolejne trafienie dorzucił John Echezona Ezeh, a rekordową bramkę w historii strzelił Mateusz Mistarz!

Dzięki trafieniu w tym meczu popularny Mistee zrównał się w naszej klasyfikacji z Rafałem Kańskim i obecnie prowadzą w historycznej klasyfikacji strzelców z 57 bramkami na koncie. Nasza statystyka jest prowadzona od 2009 roku i oczywiście kapitan Orła, który jest przecież wychowankiem naszego klubu, we wcześniejszych latach wielokrotnie trafiał do siatki częściej, natomiast nie jesteśmy w stanie "odgrzebać" dawnych statystyk. Dlatego też gratulujemy i życzymy kolejnych bramek, by zostać samodzielnym liderem!

Orzeł Myślenice w tym meczu od początku narzucił swoje warunki i zmazał plamę po ostatnim ligowym niepowodzeniu. Przed przerwą miejscowi prowadzili już 2:0, ale trzeba przyznać, że zmarnowali jeszcze co najmniej dwie stuprocentowe okazje. Pierwszy gol to zespołowa akcja, w której w finalnej części John Echezona Ezeh zagrał wzdłuż bramki, a rozgrywający bardzo dobre zawody Jakub Moskal z bliska trafił do pustej bramki. Dla Moskiego to pierwszy seniorski gol w oficjalnym meczu!

Drugi gol to sytuacja na prawym skrzydle, gdzie Kamil Depta złamał na swoją lepszą - lewą nogę - i dośrodkował precyzyjnie do Johna Echezony Ezeha, a ten skuteczną główką nie dał szans bramkarzowi rywali. Orłowcy mieli jeszcze świetne okazje, ale zmarnowali je Damian Wsół, czy Bartłomiej Gromala, natomiast po stałym fragmencie z dwóch metrów zbyt lekko strzelał Mateusz Mistarz, bo też powinien do siatki trafić.

Złomex przed przerwą próbował jeszcze się odgryźć, natomiast nie stworzył klarownej sytuacji pod bramką Huberta Świerczyńskiego. W drugiej połowie Myśleniczanie szybko dorzucili trzeciego gola, tym razem drugą asystę dorzucił Kamil Depta, a główką do siatki piłkę wbił Mateusz Mistarz. Po tym trafieniu nastąpiło lekkie rozprężenie w szeregach Orła i swoje piętnaście minut przewagi miał Złomex. Orłowcy natomiast groźnie kontrowali i tylko w sobie wiadomy sposób do pustej bramki nie trafił John Echezona Ezeh po dograniu Kiryla Kyrylova, a później będąc sam na sam z bramkarzem poślizgnął się przy próbie zwodu.

Rywale za to zdobyli przepiękną bramkę - Mateusz Reczulski przymierzył z wolnego nad murem, a piłka odbiła się wręcz od spojenia słupka z poprzeczką i wpadła do siatki na 3:1. Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego zareagowali jednak w najlepszy możliwy sposób - wprowadzony z ławki zawodnik drużyny juniorów starszych - Norbert Wąsowicz otrzymał podanie od Jakuba Moskala i efektownym zwodem minął dwóch rywali, a następnie przymierzył lewą nogą w przeciwległy róg. Dla wychowanka Lubomira Wiśniowa wypożyczonego do Orła Myślenice również był to pierwszy gol w pierwszej drużynie Orła!

Orzeł Myślenice - Złomex Branice 4:1 (2:0)
Moskal 29, Echezona 34, M.Mistarz 48, Wąsowicz 82

ORZEŁ: Świerczyński - M.Mistarz (81 Krężelok), Pnievskyy, Żak - Depta (85 Olesek), Kyrylov, Gromala (81 Bargieł), Suder (76 Biela), Moskal - Wsół (81 A.Mistarz), Echezona (76 Wąsowicz)