U19: Fatalny występ i porażka juniorów starszych w szlagierze...

Orzeł Piaski Wielkie jest jednym z pretendentów do awansu na szczebel wojewódzki w juniorach starszych, a najlepszym dowodem jest zwycięstwo z dotychczasowym liderem - Progresem Kraków. Podopieczni trenera Marka Pajki mieli świadomość mocy ognia przeciwnika, ale w obliczu braków kadrowych, a także ewidentnie fatalnego dnia - nie zdołali przeciwstawić się rywalom i po bardzo słabym występie ulegli aż 0:6 (0:2).

Trudno wskazać pozytywy w tym występie, ale być może zimny prysznic przyda się w piłkarskiej edukacji, która jest ewidentnie najważniejsza w naszym szkoleniu. Rywale znakomicie ten mecz zaczęli, gdy najpierw po stałym fragmencie gry, a później z kontry zdobyli szybko dwa gole. Przed przerwą Orłowcy szukali jeszcze kontaktowego gola, ale zabrakło nieco koncentracji i skuteczności pod bramką rywali. O zagrożenie przeciwnikowi nie było łatwo i choć w drugą połowę weszli z animuszem, to rywale znów po kontrze zdobyli gola i morale zdecydowanie opadły.

Wynik na 6:0 przeciwnicy z Piasków Wielkich ustalili dopiero w ostatnich dziesięciu minutach, a dwa gole strzelili już w doliczonym czasie meczu. Nic jednak podopiecznych trenera Marka Pajki nie tłumaczy, zagrali w tym meczu poniżej oczekiwań i własnych umiejętności, a za tydzień czeka ich kolejne wymagające starcie, bowiem w sobotę podejmą na własnym obiekcie AS Progres Kraków.

Orzeł Myślenice - Orzeł Piaski Wielkie 0:6 (0:2)

ORZEŁ: I.Matoga - Kiebzak (77 Łętocha), J.Górka (68 Łapa), Siatka, Przęczek, Rusek, Płatek (60 Kowalkowski), Gocał, Wąsowicz (77 Kubic), Górka-Khafaga (46 Gołąb), Ciślik (68 Biela)