U17: Wysoka wygrana Orła z SMS-em Kraków

Krakowska Szkoła Mistrzostwa Sportowego w tym sezonie Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych dołuje w ligowej tabeli, więc Orzeł Myślenice był zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania rozgrywanego na obiektach Hutnika Kraków. Podopieczni trenera Łukasza Zająca wygrali aż 10:2, a zdecydowana większość goli padła duetu snajperów - najskuteczniejszego w tym sezonie Orłowca - Bartłomieja Brózdy (4 gole) i zapożyczonego z trampkarzy z rocznika 2009 - Maksymiliana Szklarza (3 gole).

Fotogaleria z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Na liście strzelców znaleźli się też Bartosz Lech, który strzelił swojego pierwszego juniorskiego gola w karierze, podobnie jak Kacper Kowal - zasiadający w tym meczu na ławce bramkarz Orła Myślenice otrzymał od trenera Łukasza Zająca szansę gry w ataku w ostatnich pięciu minutach i ustalił wynik zawodów na 10:2. Wcześniej listę strzelców uzupełnił Adam Gracz.

Stawka w Lidze Makroregionalnej jest w tym sezonie bardzo wyrównana i oprócz wspomnianego SMS-a Kraków i liderującej Prądniczanki Kraków, kilka drużyn dzieli zaledwie kilka punktów, dlatego rywalizacja na finiszu rundy jesiennej będzie niezwykle ciekawa. Przed Orłowcami starcia z Górnikiem Wieliczka i Słowikiem Olkusz u siebie, a także wyjazd na Prądniczankę w ostatniej kolejce.

SMS Kraków - Orzeł Myślenice 2:10 (2:5)
B.Brózda 2, 37, 49, 65, Szklarz 12, 18, 29, Gracz 51, Lech 78, Kowal 89

ORZEŁ: Kurowski - Hankus (60 Gielas), Bruzda, Siatka - Gracz, Gołąb (85 Kowal), Mitana (46 Kiebzak), Biela (46 Pitala), M.Matoga (60 Nowacki) - Szklarz (46 Ożóg), B.Brózda (67 Lech)