U19: Lidera mamy! Orzeł Myślenice wskoczył na pierwsze miejsce w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych!

Najstarsza drużyna młodzieżowa Orła Myślenice w ostatniej kolejce mierzyła się z niepokonaną od pięciu spotkań Clepardią Kraków. Podopieczni trenera Marka Pajki zdawali sobie sprawę z dobrej passy przeciwnika, ale zagrali bardzo dobre zawody i wygrali pewnie 4:0 (2:0), wskakując tym samym na pozycję lidera ligowej tabeli!

Dotychczasowy lider Orzeł Piaski Wielkie mierzył się w tej kolejce z AS Progres Kraków i to właśnie drużyna z Nowej Huty wygrała 3:2, dzięki czemu Orzeł Myślenice wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli, mając dwa punkty przewagi nad Orłem Piaski Wielkie i trzy nad AS Progres Kraków, jednak wygrany bezpośredni dwumecz. Z Orłem Piaski Wielkie podopieczni trenera Marka Pajki zagrają natomiast w ostatniej jesiennej ligowej kolejce.

Mecz z Clepardią mógł się znakomicie rozpocząć dla Orła, bo już w pierwszych minutach bramkarz rywali sfaulował szarżującego Kamila Sudra i sędzia wskazał na wapno. Orłowcy jednak jedenastki nie wykorzystali, gdyż golkiper Clepardii obronił strzał Michała Płatka. Playmaker Orła szybko się jednak zrehabilitował, bo po dośrodkowaniu Tomasza Brózdy z kornera skuteczną główką, wyprowadził drużynę na prowadzenie. Dosłownie chwilę później po kolejnej akcji Kamila Sudra, napastnik Orła padł w polu karnym, a i tym razem słusznie sędzia wskazał na wapno. Drugą jedenastkę wykorzystał Adrian Ciślik i było 2:0.

Kolejne gole padły już w drugiej połowie i obydwa padły łupem Kamila Sudra. Rozgrywający świetne zawody najpierw trafił do siatki, gdy długie podanie Igora Matogi zgrał Adrian Ciślik, a Kamil Suder pewnie wykorzystał sytuację sam na sam, a później wykończył ze stoickim spokojem kolejną sytuację jeden na jeden z bramkarzem, tym razem wypracowaną przez Jakuba Różankowskiego. Orzeł odniósł zasłużone zwycięstwo, a w kolejnych meczach zmierzy się z Tiger Hearts Mogilany, Gdovią Gdów i na koniec Orłem Piaski Wielkie.

Orzeł Myślenice - Clepardia Kraków 4:0 (2:0)
Płatek 33, Ciślik 35 (k), Suder 55, 74

ORZEŁ: I.Matoga - Górka, Łapa, Rusek - Przęczek (71 Moskal), Gocał, Płatek (62 Kowalkowski), Różankowski (83 Łętocha), T.Brózda (71 Kiebzak) - Ciślik (79 Kubic), Suder (81 Szlachetka)