U17: Pokazali charakter i odwrócili losy rywalizacji!

Dzięki znakomitej postawie w końcówce meczu i charakternej postawie w starciu Orła Myślenice z Orłem Piaski Wielkie w Krakowskiej Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych, podopieczni trenera Łukasza Zająca wygrali 5:3 (2:1) i zainkasowali zasłużone trzy punkty! Przebieg meczu był jednak pełen dramaturgii, bowiem pomimo przewagi Orłowcy po błędach w defensywie stracili dwa przypadkowe gole i prowadzenie w tym meczu... Końcówka jednak należała do biało-zielonych!

Myśleniczanie szybko wyszli na prowadzenie, bo już w piątej minucie bramkostrzelny w tym sezonie Bartłomiej Brózda wpakował piłkę do siatki rywali. Orłowcy mogli pójść za ciosem, ale zabrakło precyzji w próbach Adriana Ciślika i Konrada Mitany, za to po stałym fragmencie odbitą przez Kacpra Kowala piłkę dobił jeden z rywali i doprowadził do remisu. Tuż przed przerwą prostopadłe podanie przejął Adrian Ciślik i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki. Bramka została uznana, choć w tej sytuacji napastnik Orła Myślenice był na pozycji spalonej.

Suma sędziowskich błędów wyszła jednak na zero tuż po przerwie, bo po rykoszecie futbolówkę przejął jeden z rywali i doprowadził do remisu, a i w tej sytuacji sędzia nie zasygnalizował spalonego. Na domiar złego dla drużyny trenera Łukasza Zająca w kolejnej akcji poślizgnął się golkiper Orła i zagrał do przeciwnika, a ten skrzętnie okazję wykorzystał i z pewnego prowadzenia Myśleniczan zrobiło się 2:3 dla rywali.

Od tego momentu gracze z Piasków Wielkich zaczęli grać na czas, a prym w tym wiódł golkiper rywali, prowokującymi "tekstami" i odkopywaniem piłki, za co zresztą otrzymał żółtą kartkę. Karma jednak do niego wróciła szybciej niż się spodziewał, bo najpierw bramkę na 3:3 wbił po indywidualnej akcji Kamil Suder, później złe rozpoczęcie od bramki przejęli myśleniczanie, Maks Szklarz uruchomił Kamila Sudra, ten odegrał do Adama Gracza, który trafił do pustej bramki na 4:3. Natomiast już w ostatnich sekundach meczu, bramkarz Orła Piaski Wielkie interweniował za polem karnym tak niefortunnie, że podał wprost pod nogi Kamila Sudra, a ten ze stoickim spokojem po przyjęciu umieścił ją w siatce i zapewnił wygraną Orłowi Myślenice.

Orzeł Myślenice - Orzeł Piaski Wielkie 5:3 (2:1)
B.Brózda 6, Ciślik 36, Suder 81, 90, Gracz 88

ORZEŁ: Kowal - Gielas (46 Gracz), Hankus, Siatka - M.Matoga, Mitana (74 Szklarz), Pitala (57 Biela), Gołąb, Bruzda - B.Brózda, Ciślik (46 Suder)