Trudny debiut trampkarzy w I lidze

Po jesiennym awansie do krakowskiej I ligi trampkarzy zawodnicy Orła Myślenice w swoim pierwszym miejscu mieli trudne zderzenie z wymagającym przeciwnikiem. Orłowcy jesienią wygrali wszystkie mecze ligowe, ale teraz wiosną w pierwszym ligowym spotkaniu doznali porażki 0:2 (0:1) z Prokocimiem Kraków.

W porównaniu z rundą jesienną w zespole Orła nie ma najlepszego strzelca Sławomira Chmiela, który zasili Wisłę Kraków, natomiast do zespołu dołączyli Igor Kostiuk i Denis Babycz, którzy do Myślenic przeprowadzili się z Ukrainy, a co ciekawe mają za sobą między innymi występy w kadrze Kijowa. Kolejnym nowym nabytkiem jest środkowy obrońca Bartosz Bodzioch, grający poprzednio w Karpatach Siepraw.

Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego nie byli tego dnia najlepiej dysponowani, a mecz obfitował w fizyczną walkę. Żadna z drużyn nie potrafiła zdominować meczu, a o wyniku decydowały stałe fragmenty gry. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Prokocim wyszedł na prowadzenie po ładnym strzale z rzutu wolnego, a w podobnych okolicznościach podwyższył w końcówce meczu, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego główką na bramkę zamienił jeden z napastników.

Orzeł również miał swoje sytuacje, jednak dobrze dysponowany był golkiper Prokocimia, a w wielu sytuacjach zabrakło nieco skuteczności i determinacji. Niemniej jednak pierwsze koty za płoty, a rozgrywki dopiero ruszyły. Kolejny mecz Orłowcy rozegrają w sobotę również u siebie z Borkiem Kraków.

Orzeł Myślenice - Kolejarz Prokocim Kraków 0:2 (0:1)

ORZEŁ: Baran - Majka, Surówka, Bodzioch, Sopiak - Kostiuk, Grochal, Wójtowicz, Firek, Depta - Babycz oraz Galas, Gościniak, Ostrowski, Jachymczak, Jamrozik, Matejczyk, Mika