Piątka młodzików w meczu z Orłem Piaski Wielkie!

Znakomicie rozpoczęli rundę wiosenną młodzicy Orła Myślenice reprezentowani przez zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice. Podopieczni trenera Michała Cichonia występujący w krakowskiej II lidze młodzików odprawili z kwitkiem na własnym boisku renomowanego Orła Piaski Wielkie, wygrywając aż 5:0 (3:0).

Wysokie zwycięstwo to efekt dobrze przeprowadzonych przygotowań do sezonu, w których młodzicy sporo trenowali nie tylko w hali, ale także na boisku ze sztuczną nawierzchnią i naturalnym. Inauguracyjny mecz z Orłem Piaski Wielkie mógł jednak rozpocząć się od straconej bramki, gdyż już w drugiej minucie piłka wylądowała na poprzeczce bramki Karola Boniora.

Później jednak golkiper Orła nie miał już nic do roboty, a z każdą minutą rozpędzali się Orłowcy. W 17. minucie worek z bramkami rozwiązał Bartłomiej Gromala, a minutę później do siatki trafił Mateusz Kawabata. Strzelone gole uspokoiły nieco poczynania myśleniczan i spokojnie kontrolowali mecz. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Michał Mirochna, a w drugiej połowie gole zdobyli Karol Łabędzki i Michał Karcz. W ostatnich sekundach spotkania rozmiary zwycięstwa mógł jeszcze powiększyć Bartłomiej Gromala, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Orła Piaski Wielkie.

Niemniej jednak wysokie zwycięstwo jest świetnym prognostykiem dla podopiecznych trenera Michała Cichonia przed kolejnymi meczami, które czekają ich w krakowskiej II lidze.

Orzeł Myślenice - Orzeł Piaski Wielkie 5:0 (3:0)
Gromala 17, Kawabata 18, Mirochna 30, Łabędzki 39, Karcz 42

ORZEŁ: Karol Bonior - Patryk Kiebuła, Oliwer Czaja, Karol Łabędzki, Kacper Depta, Michał Mirochna, Michał Karcz, Miłosz Leśniak, Daniel Knapczyk, Mateusz Kawabata, Bartłomiej Gromala, Jakub Opryszek, Jakub Kopta, Oliwier Szlachetka, Mateusz Tomal