Juniorzy w niedzielę zainaugurują rundę wiosenną

W niedzielę o godzinie 11:00 na obiekcie Orła Myślenice rundę wiosenną sezonu 2015/16 rozpoczną juniorzy starsi naszego klubu, podejmując swoich rówieśników z Wichra Stróża. Orłowcy przez ostatnie tygodnie przygotowywali się do piłkarskiej wiosny pod okiem trenerów Dawida Sudra i Jacka Łętochy, biorąc udział w turniejach halowych oraz meczach sparingowych.

Pozycja startowa przed rundą wiosenną, to czwarte miejsce wywalczone w ligowej tabeli jesienią, ale wszyscy mamy nadzieję, że podopieczni trenera Sudra powalczą o wyższą lokatę wiosną. Strata do prowadzącej trójki jest dość duża, a przewaga nad drużynami z miejsc 5-8 stosunkowo niewielka, w związku z czym zapowiada się zacięta rywalizacja.

Juniorzy starsi w niektórych meczach na pewno będą mogli liczyć na trenujących obecnie z seniorami zawodników z rocznika 1997 - chodzi tutaj o takich graczy jak Mariusz Kasperek, Mateusz Pajka, Paweł Maślak czy Mateusz i Tomasz Sabała. W zależności od występów w seniorach na pewno niejednokrotnie będą mogli zagrać w zespole juniorskim.

Jak chodzi o zmiany kadrowe w porównaniu z rundą jesienną, to kilku zawodników zrezygnowało z występów w Orle, jednak ich role w drużynie były epizodyczne. Nowymi zawodnikami są bramkarz Konrad Łapa, który z uwagi na kontuzję opuści początek rundy wiosennej oraz Pavlo Artemov pochodzący z Ukrainy, a także Karol Muniak.

MECZE ORŁA MYŚLENICE WIOSNĄ 2016 w II LIDZE JUNIORÓW STARSZYCH:

Wicher Stróża
LKS Mogilany
Iskra Brzączowice
Grodzisko Raciechowice
Orzeł Nowa Wieś
Dziecanovia Dziekanowice
LKS Rudnik
Rokita Kornatka
Jordan Zakliczyn
Beskid Tokarnia
Pcimianka Pcim