Orzeł Myślenice lideruje w I lidze!

Orzeł Myślenice po przekonującym zwycięstwie 3:0 (3:0) nad Prokocimiem Kraków zajął pozycję lidera w krakowskiej I lidze okręgowej trampkarzy. Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego jeszcze przed przerwą ustalili wynik zawodów za sprawą dwóch bramek Konrada Danka oraz trafienia Antoniego Matejczyka.

Jak na razie młodzi Orłowcy doznali tylko jednej porażki w tym sezonie, a ta trafiła się na inaugurację i to właśnie z Prokocimiem Kraków, kiedy to rywale po dwóch stałych fragmentach gry wygrali 2:0. Rządni rewanżu myśleniczanie pokazali charakter i zwyciężyli na trudnym terenie.

Najpierw świetne podanie za linię obrony od Denisa Babycza spożytkował Konrad Danek, który podbił sobie piłkę nad bramkarzem po czym umieścił w pustej bramce. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Antoni Matejczyk, który przelobował bramkarza po świetnym podaniu Kacpra Firka przez dwie linie.Jeszcze przed przerwą swojego drugiego gola zdobył Konrad Danek, strzelając między nogami bramkarza w sytuacji sam na sam po znakomitym prostopadłym podaniu Igora Kostiuka.

W pierwszej połowie Prokocim poważniej zagroził zaledwie raz, ale świetną interwencją popisał się Krzysztof Baran. Po zmianie stron okazje na 4:0 miał Kacper Firek, gdy po kombinacyjnej akcji z Antonim Gładyszem i Erykiem Druzgałą wpadł w pole karne, ale jego potężny strzał tylko musnął poprzeczkę bramki Prokocimia.

Rywale mogli zdobyć gola kontaktowego, gdy z pięciu metrów po strzale głową piłka zmierzała już do pustej bramki, ale czyste konto Krzysztofa Barana ofiarnym wślizgiem uratował Kacper Sopiak. Orłowcy zagrali bardzo konsekwentnie w przekroju całego spotkania, chociaż po przerwie przeważał Prokocim to nastawieni na kontrataki myśleniczanie mogli powiększyć swój dorobek bramkowy.

Kolejarz Prokocim Kraków - Orzeł Myślenice 0:3 (0:3)
Danek 16, 34, Matejczyk 29

ORZEŁ: Baran - Majka, Bodzioch, Sopiak, Firek - Grochal, Babycz, Kostiuk - Depta, Matejczyk, Strugalski oraz Gładysz, Druzgała, Wójtowicz, Danek

Gwoli wyjaśnienia informujemy, że na cztery kolejki przed końcem I ligi okręgowej trampkarze Orła Myślenice zajmują pozycję lidera. Pozostały do rozegrania mecze z Borkiem Kraków (w), Górnikiem Wieliczka (d), Puszczą Niepołomice (w) oraz Wisłą Jeziorzany (d). Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w lidze po zakończeniu rozgrywek zagra baraż ze zwycięzcą drugiej grupy krakowskiej I ligi okręgowej o awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy.