Juniorzy wywalczyli trzy punkty w meczu z Pcimianką!

Dzięki walecznej postawie zwłaszcza w drugiej połowie spotkania juniorzy starsi Orła Myślenice wygrali z niepokonaną w rundzie wiosennej drużyną Pcimianki Pcim. Podopieczni trenera Dawida Sudra do przerwy przegrywali 0:1, aby w drugiej połowie zdobyć dwa gole i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod dyktando Pcimianki, ale długo utrzymywał się wynik bezbramkowy dzięki interwencjom Arkadiusza Majdy, a raz z linii bramkowej piłkę wybył Bartłomiej Mróz. Orzeł jednak groźnie kontrował i znakomitą okazję miał Mariusz Kasperek po podaniu Mateusza Sabały jednak trafił w boczną siatkę. Później najpierw głową, a następnie z woleja szczęścia próbował Paweł Kuzar, jednak jego strzały obronił golkiper gości.

W końcówce pierwszej połowy po zespołowej akcji na prowadzenie wyszła Pcimianka i wydawało się, że kontroluje grę. Orłowcy na drugą połowę wyszli jednak zdecydowanie waleczniej usposobieni, a wysoki pressing rywali przerodził się w brak sił rywali w końcówce spotkania, co wykorzystali myśleniczanie. Najpierw w dwóch sytuacjach minimalnie pomylił się Mariusz Kasperek, ale w myśl zasady do trzech razy sztuka w końcu wykorzystał sytuację sam na sam i posłał piłkę między nogami bramkarza Pcimianki.

Na kwadrans przed końcem z podania Kasperka skorzystał Paweł Kuzar i po przyjęciu na klatkę piersiową huknął precyzyjnie prostym podbiciem, zdobywając gola na wagę trzech punktów. Orłowcy mają patent na Pcimiankę, gdyż w tym sezonie wygrali w Pcimiu 4:0 oraz u siebie 2:1!

Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 2:1 (0:1)
Mariusz Kasperek 68, Paweł Kuzar 76

ORZEŁ: Majda - Artemov (Bugajski), Serafin, Maślak, Mróz - Pajka, M.Sabała (Tomal), Kuzar (Zegiel), Bartosz, Kania (Maślerz) - Kasperek