Młodzicy zapewnili sobie wicemistrzostwo II ligi!

Młodzicy Orła Myślenice reprezentowane przez zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice z roczników 2003 i 2004 w sobotę 11 czerwca rozgrywali kolejny bardzo ważny mecz w krakowskiej II lidze okręgowej. Wyniki pozostałych meczu ułożyły się znakomicie dla młodych biało-zielonych i ewentualne zwycięstwo z rywalami z Krakowa dawało pewne i niezagrożone drugie miejsce w ligowej tabeli.

Orłowcy podeszli do tego spotkania bardzo zdeterminowani i z wielką wolą zwycięstwa. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando myśleniczan, ale liczne ataki były zatrzymywane przez defensywę Armatury bądź ich golkipera. Przyjezdni z kolei w pierwszej odsłonie ani raz nie zagrozili bramce strzeżonej przez Boniora i Kozaczyka. Druga część meczu zaczęła się idealnie dla Orłowców. Lewą stroną popędził Oliwier Szlachetka, wystawił piłkę Bartłomieja Gromali, a ten po szybkim zwodzie oddał przepiękny strzał w długi róg bramki, piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce.

Druga bramka padła po kilku minutach i ponownie jeszcze piękniejszym uderzeniem popisał się Bartek Gromala. Uderzył piekielnie mocno z około 20 metrów i piłka wylądowała tuż pod poprzeczką bramki Armatury i było już 2:0. Asystę przy tym golu zanotował Mateusz Kawabata. Najlepszy na boisku Gromala chwilę później skompletował klasycznego hat-tricka, ponownie pokonał bramkarz w sytuacji sam na sam, a asystę przy tym trafieniu zanotował Karol Łabędzki.

Rozpędzeni Orłowcy kontynuowali strzelaninę i czwarte trafienie sprytnym strzałem zanotował Michał Mirochna, kapitan Orła, który parę minut wcześniej huknął potężnie w poprzeczkę z rzutu wolnego. Co ciekawe asystę przy ostatnim golu zanotował bramkarz Orła - Karol Bonior. Należy zaznaczyć, że po raz kolejny w bramce świetnie spisywał Kacper Kozaczyk, który kilkakrotnie ratował swój zespół przed stratą bramki, interweniując w nieprawdopodobny sposób.

Biało-zieloni tym zwycięstwem przypieczętowali sobie drugie miejsce w tabeli a mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Orłem Piaski Wielkie, który rozegrają na wyjeździe w środę o 17:00.

Trener Michał Cichoń nie szczędził pochwał pod adresem swoich zawodników: "Zagraliśmy świetny mecz, i nie tylko Bartek Gromala, który zdobył hat-tricka, ale cały zespół zagrał na bardzo wysokim poziomie. Cieszy fakt, że chłopaki, którzy pomagają z ławki rezerwowych równie dobrze mogliby grać w pierwszym składzie, ale niestety mogę wystawić tylko 9 zawodników od początku spotkania. Wchodzą na boisko i w żadnym aspekcie nie odstają od reszty drużyny. Również cieszy atmosfera w drużynie i jedność chłopaków. Zarówno mecz z Prokocimiem jak i z Armaturą wygraliśmy dzięki zespołowości, woli walki i dobrej atmosferze w szatni. Jestem dumny z prowadzenia takiego zespołu!"

Orzeł Myślenice - Armatura Kraków 4:0 (0:0)
Bartłomiej Gromala 3, Michał Mirochna

ORZEŁ: Bonior, Kozaczyk - Łabędzki, Kopta, Klimas, Opryszek, Mirochna (kpt), Kiebuła, Gromala, Karcz oraz Majcherczyk, Miernik, Szlachetka, Dąbrowski, Kawabata