U19: Juniorzy starsi pewnie pokonali Gdovię!

Orzeł Myślenice w kolejnym meczu Krakowskiej Ligi Makroregionalnej A1 rywalizował z czerwoną latarnią jesiennych rozgrywek - Gdovią Gdów. Choć w tabeli obie drużyny są na przeciwnych biegunach, to wcale o wygraną podopiecznym trenera Marka Pajki nie było łatwo. Niemniej jednak trzeba przyznać, że kontrolowali przebieg tego meczu i wygrywając 4:1 (2:0) zasłużenie zainkasowali komplet punktów.

Orłowcy do tego meczu przystępowali bez kilku podstawowych zawodników, ale w grze nie było widać mankamentów. Udane debiuty w juniorach starszych zaliczyli Adam Gracz oraz Kacper Kiebzak w pierwszym składzie, a także wprowadzony z ławki Filip Kozubek - wszyscy rocznik 2008. Ponadto w bramce debiutował w juniorach starszych kolejny młodzian - Błażej Kurowski (rocznik 2007).

Już w pierwszych minutach gracze Orła mieli dwie świetne okazje, ale zmarnowali je Adrian Ciślik i Norbert Wąsowicz. W odpowiedzi groźnie pod bramką Błażeja Kurowskiego było po kontrze Gdovi, ale golkiper Orła sparował piłkę na słupek. W końcu impas strzelecki przełamał po rzucie karnym Norbert Wąsowicz, natomiast duża w tym zasługa Adriana Ciślika, który po znakomitym podaniu Miłosza Ruska z głębi pola, uciekł rywalom i został powalony w polu karnym.

Gol na 2:0 dla Orła w Gdowie również padł po stałym fragmencie i to w wyniku świetnej współpracy duetu środkowych pomocników - Jan Gocał sprytnie podciął piłkę nad linią obrony Gdovi, a Michał Płatek pierwszym kontaktem z woleja trafił do siatki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona, natomiast w drugiej gole dla Orła padły przy dużym udziale rozgrywającego świetne zawody debiutanta - Adama Gracza. Wahadłowy Orła najpierw z lewego skrzydła "wjechał" do środka i zagrał do biegnącego na obieg Dawida Kruczka, a kapitan zespołu po przyjęciu lewą nogą strzelił na 3:0.

Moment rozluźnienia spowodował, że Gdovia strzeliła honorowego gola w sytuacji sam na sam z Błażejem Kurowskim, natomiast Orłowcy stwarzali kolejne okazje i wręcz marnowali je na potęgę, natomiast jedno trafienie dorzucili do swojego dorobku i to przedniej urody. Adam Gracz tym razem oszukał defensywę gospodarzy prostopadłym podaniem, a Norbert Wąsowicz sprytnie przelobował bramkarza, ustalając wynik meczu na 4:1 dla Orła.

Gdovia Gdów - Orzeł Myślenice 1:4 (0:2)
Wąsowicz21 (k), 74, Płatek 35, Kruczek 65

ORZEŁ: Kurowski -Kiebzak, J.Górka, Rusek - Kruczek, Płatek (74 Gielas), Gocał, Gracz (82 Kozubek) - Górka-Khafaga (56 Szlachetka), Wąsowicz (77 Łętocha), Ciślik