U15: Trudne zadanie Orłowców w Małopolskiej Lidze Trampkarzy

Dzisiaj meczem z Karolem Wadowice sezon rozpoczynają trampkarze Orła Myślenice. Drużynę prowadzoną od bieżącego sezonu przez trenera Michała Lecha czeka bardzo trudne zadanie, ale gracze myślenickiej drużyny zapowiadają walkę o każdy centymetr boiska, aby osiągane wyniki i ciągły rozwój piłkarski stał na odpowiednim poziomie.

Orzeł na najwyższy szczebel wojewódzki awansował przed dwoma laty, kiedy to pod wodzą trenera Kamila Ostrowskiego zawodnicy z rocznika 2001 i 2002 wygrali krakowską I ligę, co dało awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Kolejny sezon to solidna postawa graczy z roczników 2002 oraz 2003 i bezpieczne miejsce w środku tabeli. To jeden z największych sukcesów młodzieżowej piłki w dotychczasowej historii Orła.

Trener Kamil Ostrowski zapowiedział, że po zakończeniu sezonu zakończy pracę z rocznikiem 2002, który prowadził od 2008 roku i w sumie, zaczynając od małych piłkarzy urodzonych w latach 2000, 2001 i 2002 funkcjonowanie rozpoczęła szkółka piłkarska Orliki Myślenice. Dziś ci zawodnicy stanowią o sile zespołów juniorskich, a niebawem doczekamy się pewnie pierwszych oficjalnych debiutów w seniorach. Utalentowana grupa z wspomnianych wyżej roczników sięgnęła po wiele sukcesów na różnych etapach szkolenia - w orlikach, młodzikach, czy ostatnio trampkarzach. Mamy nadzieję, że ci zawodnicy w przyszłości będą stanowić o sile Orła i osiągać sukcesy również w juniorach i seniorach.

"Zdajemy sobie sprawę, że przed nami trudny okres, a liga będzie bardzo wymagająca. Skład został mocno zmieniony. Cieszymy się, że kadrę zasiliło kilku chłopców, a cel dla nas jest jasny. Walczymy o utrzymanie w Małopolskiej Lidze Trampkarzy i chcemy ogrywać naszych wychowanków w starciach z najlepszymi drużynami z całego województwa" - mówi trener Michał Lech przed rozpoczęciem ligowych rozgrywek.

Kapitanem zespołu został Michał Mirochna, natomiast wicekapitanem Jakub Moskal. To właśnie na barkach tej dwójki oraz między innymi równie doświadczonego Jakuba Opryszka będzie spoczywać gra zespołu trampkarzy Orła. Trzymamy kciuki za powodzenie i dobre występy.

Kadra trampkarzy Orła Myślenice 2016/17:

Bramkarze: Marcin Szafrański (2003), Kacper Kozaczyk (2004);

Obrońcy: Jakub Moskal (2003), Jakub Opryszek (2003), Miłosz Klimas (2003), Mikołaj Lenart (2003), Daniel Knapczyk (2003), Oliwier Szlachetka (2004), Karol Łabędzki (2004), Jakub Kopta (2004), Szymon Irzyk (2004);

Pomocnicy: Michał Mirochna (2003), Patryk Leśniak (2003), Zygmunt Dziadkowiec (2003), Sebastian Zegiel (2003), Franciszek Serafin (2003), Szymon Miernik (2003), Oliwier Skoczylas (2003), Kacper Szczurek (2004), Patryk Kiebuła (2004), Filip Kasprzycki (2004), Bartłomiej Gromala (2004), Krzysztof Górka (2004);

Napastnicy: Michał Karcz (2003), Dominik Dąbrowski (2003), Tomasz Tokarz (2003).

Karol Wadowice
Sokół Stary Sącz
Beskid Andrychów
Puszcza Niepołomice
Wolania Wola Rzędzińska
AM Cracovia Kraków
Tarnovia Tarnów
AS Progres Kraków
AP 21 Kraków
Limanovia Limanowa
MOSiR Bochnia
Unia Tarnów
Krakus Nowa Huta
Orzeł Myślenice

* Po rozegraniu rundy jesiennej Małopolska Liga Trampkarzy zostanie podzielona na grupę mistrzowską (pierwsze osiem drużyn) oraz spadkową wraz z mistrzami pierwszych lig. Wiosną punkty zostaną wykasowane i każdy startować będzie z zerowym dorobkiem.