Trampkarze rozgromili Dalin w derbach i przybliżyli się do awansu!

Trampkarze Orła Myślenice wygrali dziewiąty mecz z rzędu i z kompletem punktów prowadzą w ligowej tabeli, będąc blisko awansu do krakowskiej I ligi trampkarzy, który może nastąpić już po rundzie jesiennej. W piątkowym meczu podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego rozgromili Dalin Myślenice aż 7:0 (5:0).

Orłowcy szybko rozpoczęli strzelanie, bo już w pierwszych minutach Mikołaj Stąsiek wykorzystał dobre prostopadłe podanie Dominika Miki i trafił do siatki. Kilka minut później świetnie w polu karnym odnalazł się Sławomir Chmiel i mocnym strzałem w długi róg strzelił na 2:0. Trzecia bramka, to trafienie Kamila Depty, który uderzył z dystansu i zaskoczył bramkarza Dalinu. Na 4:0 podwyższył Eryk Druzgała, trafiając do siatki z najbliższej odległości po oskrzydlającej akcji Kacpra Firka.

Jeszcze przed przerwą w poprzeczkę trafił Mikołaj Stąsiek, a stuprocentową sytuację zmarnował Eryk Druzgała. W drugiej połowie natomiast długo utrzymywał się wynik 4:0 pomimo wyraźniej przewagi Orłowców, ale w końcu po podaniu Radosława Ostrowskiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Sławomir Chmiel i jak przystało na reprezentanta kadry małopolski ze stoickim spokojem wpakował piłkę do siatki. Chwilę później w bliźniaczej akcji skompletował hat-tricka, a kapitalną asystą popisał się Dominik Mika, który delikatnie podciął piłkę nad obrońcami.

Wynik spotkania ustalił Kacper Firek mocnym strzałem z rzutu wolnego. Warto zaznaczyć, że bardzo dobry występ zaliczył Krzysztof Baran w bramce Orła, który kilka razy świetnie interweniował na przedpolu przy nielicznych akcjach zaczepnych przeciwników.

Orłowcom pozostały trzy spotkania - z Jordanem Zakliczyn, Mogilanami i FA Tokarnia, a do awansu do I ligi, który następuje po rundzie jesiennej wystarczają podopiecznym trenera Kamila Ostrowskiego dwie wygrane lub nawet mniej, gdyby LKS Rudnik stracił punkty w którymś ze swoich meczów.

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 7:0 (4:0)
Mikołaj Stąsiek, Sławomir Chmiel (3), Eryk Druzgała, Kamil Depta, Kacper Firek

ORZEŁ: Baran - Jachymczak, Sopiak, Surówka, Firek - Chmiel, Majka, Stąsiek, Mika, Druzgała, Depta oraz Danek, Ostrowski, Jamrozik, Matejczyk, Galas, Wójtowicz