A jednak! Orzeł Myślenice w Małopolskiej Lidze Trampkarzy!

Trampkarze Orła Myślenice zagrają w sezonie 2016/17 na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, reprezentując nasz klub w lidze wojewódzkiej. To ważny moment w historii klubu z Dolnego Przedmieścia, którego zawodnicy z roczników 2002 oraz 2003 będą absolutnym debiutantem w Małopolskiej Lidze Trampkarzy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie Orłowcy wywalczyli dwa awanse, wygrywając z kretesem II ligę trampkarzy, a następnie zdobywając mistrzostwo I ligi. To jednak nie gwarantowało awansu na najwyższy stopień rozgrywkowy i rozegrano baraż z Krakusem Nowa Huta, który podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego minimalnie przegrali, chociaż prowadzili już dwoma golami.

Decyzją Wydziału Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Orzeł Myślenice jednak awansuje do MLT i przyznamy, że awans jest zdecydowanie zasłużony. Ukłony tutaj należą się przede wszystkim zawodnikom z rocznika 2001, którzy obecnie są już juniorami młodszymi, ale w ubiegłorocznych rozgrywkach naprawdę pokazali klasę, będąc topową drużyną. To w dużej mierze dzięki nim młodsi koledzy z roczników 2002 i 2003 będą mogli mierzyć się z takimi małopolskimi potęgami jak chociażby Wisła Kraków, Cracovia, Sandecja Nowy Sącz czy Unia Tarnów.

Każda z trzynastu drużyn małopolskiego topu przyjedzie na obiekt Orła Myślenice, a podopieczni trenera Ostrowskiego będą walczyć o ligowe punkty na terenie całej małopolski. Oczywiście sprawa występów w tej lidze nie będzie prosta zwłaszcza dla debiutantów na tym poziomie, jakimi bez wątpienia są gracze Orła.

Awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy jest jak na razie największym sukcesem zarówno Orła Myślenice jak i szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, bo to właśnie wychowankowie tej szkółki stanowią teraz trzon drużyn młodzieżowych Orła. Jednocześnie warto zaznaczyć, że czeka nas sentymentalny powrót dwóch Wiślaków, gdyż wychowankowie naszej szkółki Bartosz Matoga i Sławomir Chmiel reprezentujący obecnie Wisłę Kraków będą mogli przyjechać na stare śmieci i na pewno nie będzie dla nich łatwe wystąpić przeciwko klubowi, w którym stawiali swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Z tego miejsca oczywiście serdecznie gratulujemy chłopcom z roczników 2001 oraz 2002, którzy przyczynili się do tego historycznego sukcesu, a za tegorocznych trampkarzy trzymamy kciuki i wierzymy, że pomimo wielu trudności jakie ich czekają powalczą o jak najlepszy rezultat w Małopolskiej Lidze Trampkarzy.

Piękna przygoda w Małopolskiej Lidze Trampkarzy rozpocznie się już pod koniec sierpnia, a kolejny trening Orłowców we wtorek o 18:00 na obiektach Orła. Oczywiście zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w trampkarzach Orła. Można zjawić się na wtorkowym treningu lub skontaktować z trenerem Kamilem Ostrowskim - 509-358-114.

Małopolska Liga Trampkarzy będzie liczyła wsezonie 2016/2017 czternaście drużyn.

Do rozgrywek MLT zostały zakwalifikowane następujące zespoły:
Cracovia
TS Wisła Kraków
AP 21 Kraków
Sandecja Nowy Sącz
AS Progres Kraków
Górnik Libiąż
Tarnovia
Unia Tarnów
MOSiR Bochnia
Dalin Myślenice
Krakus Nowa Huta (beniaminek)
Orzeł Myślenice (beniaminek)
Limanovia Limanowa (beniaminek)
UKS KS Chełmek (beniaminek)

Rozgrywki rozpoczną się 20/21 sierpnia, a runda jesienna zakończy się 5/6 listopada 2016.