Zwycięstwo w poobozowym meczu sparingowym z Toporem

Zwieńczeniem kilkudniowego zgrupowania pierwszej drużyny Orła Myślenice był pierwszy mecz kontrolny na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu z A-klasowym Toporem Tenczyn. Orłowcy zmęczeni wytężoną pracą treningową w ciągu ostatnich dni długo nie mogli się rozpędzić, ale ostatecznie wygrali 2:1 (1:0) po golach Michała Górki i Dariusza Ślusarza.

Kilka słów o obozie i obszerną fotorelację dodamy w kolejnym artykule, natomiast ten poświęcony jest niedzielnemu sparingowi. Podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudera mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale rywal nie postawił łatwych warunków. W końcu strzelecki impas przełamał Michał Górka, który trafił do siatki po wcześniejszym świetnym podaniu Krzysztofa Pyzio.

Ozdoba meczu mogła być bramka Witolda Kubali, który przymierzył technicznie zza pola karnego, a piłka jedynie ostemplowała słupek bramki Topora Tenczyn. Rywale również mieli swoje sytuacje i w końcówce pierwszej połowy w podbramkowym zamieszaniu doprowadzili do remisu.

Druga połowa natomiast to typowa wymiana ciosów, bo zarówno jedna jak i druga drużyna stworzyła po kilka okazji, ale górą w nich byli bramkarze. W końcu szalę zwycięstwa na korzyść Orła przechylił Dariusz Ślusarz mocnym strzałem niemal w okienko bramki rywali.

Orzeł Myślenice - Topór Tenczyn 2:1 (1:1)

ORZEŁ: Marek Pajka - Leśniak, Mistarz, Maślak, Mikołajczyk - T.Sabała, Ślusarz, Święch, Pyzio, M.Sabała - M.Górka oraz Kubala, Kański, Kasprzyk, Żak, Kasperek, P.Łętocha, B.Łętocha