Zwycięstwo Orła w sparingu z Hutnikiem Nowa Huta

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Orła Myślenice w sobotnim meczu kontrolnym w ramach przygotowań do rundy wiosennej z III-ligowym Hutnikiem Nowa Huta. Podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra dzięki skutecznym kontrom wygrali z faworyzowanym rywalem 4:2 (2:0)

Nie sposób nie wspomnieć, że to rywale w tym spotkaniu prowadzili grę, a Orłowcy schowani za podwójną gardą groźnie kontrowali, strzelając przy tym piękne gole. Najpierw Witold Kubala zagrał kombinacyjnie z Krzysztofem Żakiem, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i po profesorku huknął pod poprzeczkę, wyprowadzając Orła na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą Orzeł zdobył drugiego gola, a jego autorem był Witold Kubala, który otrzymał prostopadłe podanie od Bartłomieja Łętochy i z ostrego kąta efektownie zewnętrzną częścią stopy wpakował piłkę do bramki, zdobywając swojego pierwszego gola w orłowskich barwach. Hutnicy natomiast nie mogli przebić się przez szczelną defensywę Orła, która tego dnia była bardzo dobrze dysponowana. Jedyną sytuację w pierwszej połowie jaką mieli rywale obronił Bartłomiej Ziółkowski, skutecznie skracając kąt rywalowi.

Po przerwie natomiast Hutnik dopiął swego, zdobywając gola kontaktowego po kombinacyjnej akcji, ale za chwilę Orzeł znów odskoczył i swoją debiutancką bramkę w Orle zdobył kolejny zawodnik - Przemysław Leśniak. Szybka kontra myśleniczan miała w sobie pewien ewenement, gdyż brali w niej udział dwaj skrajni obrońcy i jej finał był taki, że Kamil Lesiński dośrodkował z lewej strony, a Przemysław Leśniak uderzył z powietrza lewą nogą w długi róg.

Gola na 4:1 Orłowcy zawdzięczają braciom Sabała, gdyż po indywidualnej akcji Mateusz wycofał do swojego brata, który błyskawicznie przyjął piłkę i sprytnym strzałem trafił do siatki. W końcówce po nieudanej pułapce ofsajdowej defensywy Orła Hutnik zdobył swojego drugiego gola i takim wynikiem zakończył się spotkanie.

Co istotne Orzeł zagrał w dość okrojonym składzie - brakowało między innymi Marka Pajki, Rafała Kańskiego, Michała Górki, Krzysztofa Pyzio, Dominika Górki, Pawła Maślaka i Mateusza Pajki.

Orzeł Myślenice - Hutnik Nowa Huta 4:2 (2:0)
Żak, Kubala, Leśniak, T.Sabała

Orzeł: Bartłomiej Ziółkowski - Przemysław Leśniak, Mateusz Mistarz, Adrian Kasprzyk, Kamil Lesiński - Witold Kubala, Bartłomiej Łętocha, Dariusz Ślusarz, Mateusz Sabała - Tomasz Sabała, Krzysztof Żak oraz Mariusz Kasperek, Łukasz Święch