Zmiany kadrowe - wraca Kraus, odeszli Łysek i Bałucki

Odliczamy już dni do ligowej inauguracji i w związku z tym przedstawiamy obecną sytuację kadrową myślenickiego Orła. Największą bolączką jest sytuacja wśród młodzieżowców, gdyż Orzeł Myślenice na ten moment nie ma w swoich szeregach żadnego zawodnika urodzonego w roczniku 1994 oraz 1995 i te funkcje z konieczności stanowić będą juniorzy.

Do Wrzosów Osieczany odszedł bowiem etatowy pomocnik Orła, Grzegorz Bałucki, który zakładał koszulkę z orzełkiem na piersi przez ostatnie dwa lata. W klubie zjawił się wiosną 2013 roku i już w swojej pierwszej rundzie wywalczył miejsce w składzie, rozgrywając niemal każdy mecz w pełnym wymiarze czasowym, a ponadto był jednym z czołowych strzelców w zespole. W sumie rozegrał 51 występów w barwach Orła, w których strzelił 17 goli oraz zaliczył 9 asyst. Uzbierał ponadto w sumie osiem żółtych kartek.

Grzegorz Bałucki
Sezon 2012/13 - 18 meczów, 6 goli, 5 asyst, 1604 minuty
Sezon 2013/14 - 21 meczów, 8 goli, 3 asysty, 1834 minuty
Sezon 14/15 - 12 meczów, 3 gole, 1 asysta, 913 minut

Drugim młodzieżowcem, który odchodzi z klubu jest urodzony w 1997 roku Kamil Łysek, który jesienią był wypożyczony z B-klasowego Grodziska Raciechowice. Niespełna 18-letni Łysek zaliczył 11 występów w pierwszej drużynie, lecz ani raz nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Snajperskie umiejętności zaprezentował za to w juniorach, strzelając dla Orła 7 goli w 6 występach. W rundzie wiosennej Kamil będzie występował w swoim rodzimym klubie. Ponadto po półrocznym wypożyczeniu do Pcimianki Pcim powrócił Damian Salawa, który jesienią w Orle rozegrał osiem spotkań nie strzelając żadnego gola.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie podczas reprezentowania Orła Myślenice oraz życzymy powodzenia w nowych (Bałucki) lub starych (Salawa, Łysek) barwach!

Jeśli natomiast chodzi o wzmocnienia, to powrót do drużyny Orła Myślenice zdeklarował Artur Kraus, który zdołał już nawet strzelić gola w ostatnim sparingu z Iskrą Głogoczów. Wychowanek naszego klubu przez ostatnie pół roku występował w B-klasowym Jaworze Jawornik, ale teraz w obliczu kłopotów z młodzieżowcami będzie za pewne wartościowym zawodnikiem pierwszego zespołu prowadzonego przez trenera Sławomira Świecę.

W kadrze pierwszej drużyny są na ten moment czterej inni juniorzy Orła, urodzeni w 1997 roku Marcin Parszywka, Patryk Jamrozik, Mateusz Pajka oraz o rok młodszy od nich Marcin Bylica. Wszyscy solidnie przepracowali ostatnie miesiące dzięki czemu rywalizacja wśród młodzieżowców na pewno będzie wzmożona. Do kadry może dołączyć jeszcze jeden młodzieżowiec, którego personaliów jeszcze nie podajemy z uwagi na to, że formalności dotyczące zarejestrowania zawodnika w klubie są właśnie dopełniane.

W porównaniu z rundą jesienną do gry wraca jeszcze doświadczony Rafał Kański, natomiast póki co w treningach nie uczestniczą Kamil Ostrowski oraz Dawid Suder, niemniej jednak obaj wyrażają chęć pomocy klubowi, gdyby znalazł się w trudnej sytuacji kadrowej.