Wartościowa wygrana na koniec okresu przygotowawczego

Orzeł Myślenice meczem na naturalnej murawie z Błękitnymi Modlnica zakończył okres przygotowawczy do rundy wiosennej sezonu 2014/15 i już w sobotę rozpocznie batalię o ligowe punkty grając na wyjeździe z Rabą Dobczyce. Sparing z Błękitnymi zakończył się zwycięstwem 2:1 (0:0) po golach Krzysztofa Żaka oraz Łukasza Święcha.

Orłowcy na wyjazd do Modlnicy pojechali w bardzo okrojonym składzie. Marcin Bylica, Dominik Górka, Kamil Lesiński, Dariusz Ślusarz, Kamil Marzec, Patryk Jamrozik, Marcin Parszywka, Michał Górka, Bartłomiej Nawieśniak oraz Kamil Ostrowski i Dawid Suder - to nie skład Orła w tym meczu, a lista nieobecnych! Myśleniczanie mimo to w mocnym zestawieniu zagrali w tym spotkaniu, a jedynym mankamentem jest uraz Rafała Kańskiego, który z konieczności opuścił boisko jeszcze w pierwszej połowie.

Podopieczni trenera Sławomira Świecy długo wchodzili w mecz, początek zdecydowanie należał do gospodarzy i najpierw mocny strzał z szesnastu metrów wyłapał Marek Pajka, a następnie po technicznym strzale jednego z napastników Błękitnych piłka ostemplowała słupek. Orłowcy w końcówce pierwszej połowy osiągnęli przewagę, co przełożyło się na sytuacje podbramkowe. Najbliżej strzelenia gola był Krzysztof Żak, który trafił lewą nogą w poprzeczkę. Później piłka poszybowała tuż obok słupka po strzale Łukasza Święcha.

To ten duet świetnie rozpoczął również drugą połowę. Święch dośrodkowywał z lewej strony z rzutu wolnego, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Żak, pakując piłkę głową do bramki. W 60. minucie Błękitni doprowadzili do remisu, gdy zakotłowało się w polu karnym Orła i jeden z graczy z najbliższej odległości nie miał problemów z trafieniem do bramki.

Stracony gol podziałał drażniąco na szeregi ofensywne Orła, bo już w kolejnej akcji odzyskali prowadzenie. Po dynamicznej akcji lewą stroną w pole karne wpadł Krzysztof Pyzio i wyłożył piłkę Łukaszowi Święchowi, a ten mocnym strzałem trafił do siatki. Zwycięstwo podopiecznych trenera Świecy powinno być bardziej okazałe, gdyż świetne okazje na podwyższenie prowadzenia zmarnowali Mateusz Mistarz, Krzysztof Żak i Artur Kraus.

Dla zawodników Orła Myślenice był to pierwszy mecz kontrolny na naturalnym boisku w tym roku i zwłaszcza w początkowych minutach zderzenie z rzeczywistością było dość brutalne. Niemniej jednak Orłowcy z biegiem czasu dostosowali się do panujących warunków i w perspektywie zbliżających się rozgrywek na pewno należy uznać ten mecz za bardzo wartościowy!

Błękitni Modlnica - Orzeł Myślenice 1:2 (0:0)
Krzysztof Żak 51, Łukasz Święch 63

ORZEŁ: Marek Pajka - Przemysław Leśniak, Adrian Kasprzyk, Mateusz Pajka, Łukasz Bzdek - Krzysztof Żak, Bartłomiej Łętocha, Rafał Kański (30 Łukasz Święch), Krzysztof Pyzio, Artur Kraus - Mateusz Mistarz