Wygrana z czerwoną latarnią ligi, choć nie bez problemów...

Zielonka Wrząsowice zamyka ligową tabelę, ale mając w pamięci porażkę Orła Myślenice sprzed roku, można było mieć obawy, mając też w pamięci kosztujący naszą drużynę sporo sił środowy mecz pucharowy. Dla podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego był to piąty mecz w ciągu dwóch tygodni, jednak stanęli na wysokości zadania, choć w pierwszej połowie Zielonka napsuła Myśleniczanom sporo krwi.

Zaczęło się nieźle, bowiem John Echezona Ezeh wywalczył rzut karny i sam pewnie zamienił go na bramkę w 12. minucie. Później jednak choć Orłowcy przeważali, a prym w tym wiódł rozgrywający świetne zawody Kamil Depta, to prowadzenia podwyższyć się nie udało, a Zielonka Wrząsowice po kontrze zdobyła wyrównującego gola. Orzeł wrócił na prowadzenie po kuriozalnej bramce, gdy John Echezona Ezeh do spółki z Arturem Mistarzem, próbowali zaskoczyć defensywę rywali, a lob Artura Mistarza znalazł miejsce w siatce. Trudno odczytać intencje strzelca, czy to miało być odegranie, czy próba strzału, ale co najważniejsze piłka wpadła do siatki i było 2:1.

W ostatniej akcji pierwszej połowy podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego pogubili się nieco w defensywie, a miejscowi doprowadzili do remisu. To był kosztowny błąd w defensywie, który z prowadzenia spowodował dość nerwową sytuację. W drugiej połowie jednak Orłowcy postawili kropkę nad "i". Duża w tym zasługa najlepszego tego dnia na boisku Kamila Depty, po którego akcji przytomnie piłkę do siatki wbił Kiryl Kyrylov na 3:2. Chwilę później to właśnie popularny Dogi był faulowany w szesnastce, a drugiego karnego wykorzystał John Echezona Ezeh. Wynik na 5:2 w ostatnich sekundach ustalił Grzegorz Bałucki, który po zgraniu przed pole karne mocno przymierzył w swoim stylu przy słupku i nie dał szans bramkarzowi na interwencję.

Kolejny mecz Orzeł Myślenice zagra w najbliższą sobotę o godzinie 15:00, podejmując rewelację tegorocznych rozgrywek - Jordan Sum Zakliczyn. Już teraz zapraszamy na mecz!

Zielonka Wrząsowice - Orzeł Myślenice 2:5 (2:2)
Echezona 12 (k), 74 (k), A.Mistarz 32, Kyrylov 63, G.Bałucki 90+4

ORZEŁ: Pająk - Żak (66 Biela), Pnievskyy, Moskal (66 Topa) - Kyrylov, Depta (76 Kowalcze), Suder, Gromala (82 G.Bałucki), Wsół (76 Olesek) - Echezona, A.Mistarz