U19: Startuje Małopolska Liga Juniorów, Orzeł przed poważnym wyzwaniem!

Najstarsza drużyna młodzieżowa Orła Myślenice w nowym sezonie wciąż rywalizować będzie w prestiżowej Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. To odpowiednik seniorskiej IV ligi, ale też przecież z młodzieżowymi drużynami Małopolskich potentatów jak Puszcza Niepołomice (I liga), Bruk-Bet Termalica Nieciecza (I liga), Sandecja Nowy Sącz (I liga), Hutnik Kraków (II liga), Garbarnia Kraków (II liga), Wieczysta Kraków (III liga), czy Podhale Nowy Targ (III liga). Zespół prowadzony przez trenera Marka Pajkę zaczyna rywalizację już w niedzielę 14 sierpnia, a na dobry początek trafia na jednego z faworytów - Puszczę Niepołomice.

Podobnie jak sobotni mecz seniorów z rezerwami tego klubu, tak niedzielne spotkanie w MLJ odbędzie się w Podłężu. W ubiegłym sezonie obydwa starcia Orła Myślenice z Puszczą kończyły się wygranymi rywali, a jesienią 2021 roku, niepołomiczanie o włos przegrali walkę o awans do ligi makroregionalnej, w której klubu z czterech województw walczą o awans do Centralnej Ligi Juniorów.

Zespół juniorów starszych Orła Myślenice przeszedł małą przemianę po odejściu graczy z rocznika 2003, natomiast spośród graczy z rocznika 2004 Błażej Braś, Bartłomiej Gromala oraz Krzysztof Górka, na stałe znaleźli się w zespole sniorskim. Drużyna w dużej mierze opierać się będzie na graczach młodszych niż roczniki 2004 i 2005. W zespole prowadzonym przez trenera Marka Pajkę znaleźli się z juniorów młodszych m.in. Szymon Górka-Khafaga (06), Jakub Górka (06), Tobiasz Burkat (06), Michał Płatek (06), Adam Nowacki (06), czy też Adrian Ciślik, Kamil Suder i Antoni Kowalcze z rocznika 2007.

Nowe twarze w zespole zgłoszone do rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych to bramkarz Ostap Shpakivskyy z rocznika 2004 poprzednio grający w mazowieckiej Wildze Garwolin, bramkarz Hubert Jarosz (2005) wypożyczony z Turbacza Mszana Dolna, pomocnik Jan Gocał (2005) wypożyczony z Turbacza Mszana Dolna, Kamil Suder (2007) sprowadzony z Karpat Siepraw, Igor Kawecki (2007) z LKS-u Rudnik, czy też Tobiasz Burkat (2006) z Jordana Zakliczyn. Do drużyny juniorów młodszych dołączyło jeszcze kilku nowych graczy o czym poinformujemy w najbliższych dniach. W zespole juniorów starszych trwają jeszcze rozmowy z klubami w sprawie umów transferowych kilku zawodników.

- Mamy doświadczenie z ubiegłego sezonu, w którym rywalizowaliśmy na tym poziomie rozgrywek jako beniaminek. Na pewno zadanie przed nami jest trudne, zwłaszcza że według wytycznych Małopolskiego Związku Piłki Nożnej zdegradowanych ma zostać aż sześć zespołów. Patrząc na to, że blisko połowa drużyn w stawce to zaplecze zespołów seniorskich grających na szczeblu centralnym, na pewno wiele z nich stawia za cel awans do Ligi Makroregionalnej jesienią, jesteśmy pewni, że walka o ligowe punkty będzie niezwykle trudna. Okres przygotowawczy był dla nas dość trudny, pracowaliśmy intensywnie, jednak w żadnym ze sparingów nie mogliśmy zagrać w optymalnym składzie. Takim nie dysponujemy również na starcie rozgrywek, co mnie trochę martwi. Wierzę jednak w tych chłopaków i liczę na to, iż przeciwstawimy się ligowym potentatom - mówi trener juniorów starszych Orła Myślenice Marek Pajka.

U19 - Małopolska Liga Juniorów Starszych
1. Orzeł Myślenice