U19: Osłabiony Orzeł stracił prowadzenie w Andrychowie!

To był zdecydowanie mecz, w którym podopieczni trenera Marka Pajki mogli upatrywać zdobyczy punktowej w Małopolskiej Lidze Juniorów. Podróż do Andrychowa zakończyła się jednak niepowodzeniem po słabej drugiej połowie. Orzeł prowadził z Beskidem do przerwy 1:0 po trafieniu Błażeja Brasia, ale w drugiej połowie szybko losy rywalizacji odwrócili rywale... Inna sprawa, że Orzeł nie dysponował tym razem najmocniejszym składem.

Wąska kadra na to spotkanie nie dała zbyt wielu opcji przy zestawieniu wyjściowej jedenastki, ale Orłowcy w pierwszej połowie zagrali dość solidnie. Wystrzegli się przede wszystkim błędów w defensywie i choć dwa razy świetnie interweniował Ostap Shpakivskyy, to strzały rywali były oddane z dalszych odległości. W końcówce pierwszej połowy po podaniu Kacpra Szczurka rywalom uciekł Błażej Braś, złamał do środka i płaskim strzałem strzelił na 1:0.

Kluczowy dla losów rywalizacji okazał się start drugiej połowy, bowiem w przeciągu kilku minut Orzeł stracił dwa gole i zarazem całą zaliczkę wypracowaną w pierwszej połowie. Później choć do końcowego gwizdka zostało grubo ponad 30 minut, to mecz polegał na wymianie ciosów, w których Orłowcy byli nieskuteczni. Strzał z bliska Kamila Sudra trafił w bramkarza, później rywali ratowała poprzeczka, a mieli też spore pretensje do sędziego gdy nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego po faulu na Błażeju Brasiu. Zamiast remisu mieliśmy w ostatniej akcji 3:1, ale i tym razem zamiast stały fragment dla Orła, wątpliwe wskazanie korzyści stworzyło dwójkową akcję rywalom i efektownie ustalili wynik meczu na 3:1.

Przed Myśleniczanami teraz trudne zadanie - w ostatnich trzech jesiennych kolejkach zagrają z jednymi z najmocniejszych akademii w Małopolsce - kolejno z Podhalem Nowy Targ, Garbanią Kraków oraz Sandecją Nowy Sącz. Jednak jak się uczyć i zbierać doświadczenie, to w rywalizacji z najlepszymi!

Beskid Andrychów - Orzeł Myślenice 3:1 (0:1)
Braś 44

ORZEŁ: Shpakivskyy - Kruczek, Łabędzki, Orzechowski, Nowacki (65 Twardosz), Płatek, Gocał (78 Skóra), Szczurek, Suder, J.Górka, Braś