U16: Juniorzy młodsi na remis z Krakusem Swoszowice

Remisowa niedziela drużyn Orła Myślenice udzieliła się też juniorom młodszym, którzy w takim samym stosunku jak trampkarze zakończyli swoje spotkanie 2. kolejki I ligi okręgowej z Krakusem Swoszowice. Różnica polegała jedynie na tym, że to Orłowcy musieli odrabiać straty, bowiem przed przerwą na prowadzenie wyszli rywale, a myśleniczanie wyrównali dzięki bramce Arkadiusza Nosala.

Trzeba przyznać, że Orłowcy mieli w tym spotkaniu przewagę i powinni zgarnąć komplet punktów. Wielokrotnie brakowało jednak ostatniego dokładnego podania lub sytuacji zimnej krwi podczas oddawania strzału na bramkę. W pierwszej połowie kilka razy w sytuacjach sam na sam mógł się znaleźć Denis Babycz, ale albo zbyt mocno podawali mu koledzy albo dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

Niewiele przed przerwą do szczęścia brakowało Wiktorowi Grochalowi po strzale z dystansu, a po uderzeniu Jakuba Bartosza piłka minęła bramkę. Rywale również próbowali swoich sił, ale w pierwszych fragmentach nie zagrozili bramce powracającego do gry po kontuzji Michała Szafrańskiego. W końcówce pierwszej połowy niespodziewanie Krakus wyszedł na prowadzenie gdy po strzale z dystansu piłka po rękach golkipera Orła odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Zawodnicy Orła w drugą połowę weszli jednak z animuszem, chcąc odrobić straty. Podopieczni trenera Dawida Sudra wciąż przeważali i niewiele pomylili się Filip Pilch i Denis Babycz, a następnie strzał Filipa Mistarza wyłapał bramkarz Krakusa. W końcu jednak do remisu doprowadził Arkadiusz Nosal wykorzystując błąd w szeregach defensywnych Krakusa. W samej końcówce niewiele zabrakło, aby Igor Kostiuk sięgnął piłki głową mając przed sobą pustą bramkę, a po strzale z dystansu Arkadiusza Nosala futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Gospodarze również mieli swoje sytuacje, ale dobre zawody w defensywie rozgrywał zwłaszcza Kacper Sopiak i raz uratował zespół przed utratą gola ofiarnym wślizgiem, a groźny strzał z rzutu wolnego obronił także Michał Szafrański. Orłowcy zainkasowali więc pierwszy punkt, a kolejne spotkanie rozegrają już w środę o godzinie 17:00 z Prokocimiem Kraków na własnym obiekcie.

Krakus Swoszowice - Orzeł Myślenice 1:1 (1:0)
Arkadiusz Nosal 51'

ORZEŁ: Szafrański - Maślerz (26 Gładysz), Firek, Sopiak, Prokocki - Kostiuk, Grochal, Nosal - Bartosz, Babycz (56 Mistarz), Druzgała (41 Pilch)