U14: Tylko remis z Dalinem, sędzia w roli głównej...

Nie tylko ze strony Orła Myślenice dało się usłyszeć pretensje do prowadzącego zawody arbitra, chociaż jasno trzeba powiedzieć, że remis w tym spotkaniu bardziej satysfakcjonuje graczy Dalinu Myślenice, którzy na przestrzeni całego spotkania Małopolskiej Ligi Trampkarzy mieli zdecydowanie mniej sytuacji podbramkowych. W Orle zawodziła jednak skuteczność, a mecz zakończył się remisem 1:1 (0:1).

Na początku spotkania w poprzeczkę kropnął Kamil Topa, a dobitkę obronił najlepszy w szeregach Dalinu w tym spotkaniu golkiper. Podobnie było chwilę później kiedy również na poprzeczce wylądował strzał Michała Mirochny, a dobitka Antoniego Matejczyka nie sprawiła trudności bramkarzowi. Te dwie sytuacje należy rozpatrywać jako stuprocentowe.

Orłowcy zagrozili jeszcze kilkakrotnie przed przerwą, ale gola udało się zdobyć tylko jednego, kiedy po indywidualnej akcji obrońcom uciekł Antoni Matejczyk i strzałem w długi róg wyprowadził Orła na prowadzenie. W drugiej połowie Dalin zaatakował trochę śmielej z racji nieporadności podopiecznych trenera Kamila Ostrowskiego w ofensywie i w efekcie zdołał odrobić zaległości po kontrowersyjnym rzucie karnym. Po stracie wyrównującego gola Orzeł zdecydowanie przeważał i był bliski zdobycia zwycięskiej bramki po strzałach Kamila Topy, Przemysława Majki, czy Kamila Depty, ale górą w tych pojedynkach był bramkarz Dalinu.

Ofensywa Orła mogła skończyć się tragicznie, gdyż groźnie kontrował Dalin i miał dwie sytuacje w samej końcówce. Antybohaterem zawodów był sędzia Mariusz Rydz, którego decyzje były wielokrotnie niezrozumiałe, a najgorsze, że podejmował decyzje pod wpływem reakcji trybun. Jak czytamy w lokalnych serwisach internetowych to nie wyjątek, gdzie ten sędzia psuje zawody swoją nieporadnością. Trudno przechodzić obok tego obojętnie, gdzie to nie pierwszy taki przypadek...

Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 1:1 (0:1)
Antoni Matejczyk 31'

ORZEŁ: Baran - Jamrozik, Wójtowicz, Majka, Syrek - Galas, Topa, Mirochna - Depta, Matejczyk, Druzgała oraz Dudek, Ostrowski, Białoń, Jachymczak, Moskal, Gościniak