U12: Kolejna wygrana młodzików, błyskawiczne gole załatwiły Pogoń!

Błyskawicznie wyszli na prowadzenie zawodnicy Orła Myślenice reprezentowani przez zawodników szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, gdyż już w pierwszej akcji meczu II ligi młodzików z Pogonią Skotniki za sprawą Kuby Kopty trafili do siatki. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Kamil Krzemieński, a po kwadransie gry kolejnego gola dorzucił Jakub Kopta i jak się później okazało wynik już nie uległ zmianie do końcowego gwizdka arbitra.

Biało-zieloni odnieśli drugą z rzędu wygraną nie dając żadnych szans Pogoni. Młodzi biało-zieloni byli lepsi w każdym elemencie gry a wynik spotkania mógł być zdecydowanie wyższy. Orłowcy jak już wcześniej wspomnieliśmy zdobyli bramkę już w pierwszej akcji meczu, nie dając nawet przez chwilę zabrać sobie piłki.

Spokojnie wymienili kilka podań w formacji defensywnej, następnie pięknym podaniem popisał się Szlachetka i sam na sam z bramkarzem wyszedł Kuba Kopta, jego strzał co prawda obronił bramkarz, ale dobitką głową była celna i piłka wylądowała w sieci. Drugą bramkę po dograniu piłki z lewego skrzydła zdobył Krzemieński, a trzecie trafienie ponownie zanotował Kopta wbijając piłkę do bramki gości w zamieszaniu podbramkowym.

Orłowcy mogli zdobyć dużo więcej bramek, ale bardzo dobrze pomiędzy słupkami spisywał się golkiper gości. Groźnie na bramkę Pogoni uderzali prawie wszyscy zawodnicy Orła, ale w każdej próbie brakowało nieco precyzji. Czyste konto bramkowe gospodarze zawdzięczają bramkarzom: Maksowi Rutce i Kacprowi Kozaczykowi, którzy fantastycznie bronili rzadkie, ale groźne uderzenia gości, Szymkowi Irzykowi, który strzał do bramki jednego z zawodników Pogoni przyjął na klatkę piersiową oraz kapitanowi Karolowi Łabędzkiemu, który jest filarem i głównodowodzącym formacji defensywnej Orła.

Cieszy fakt, że w dwóch kolejnych meczach, czyli przez ponad 120 minut biało-zieloni nie stracili żadnej bramki! Liczymy na podtrzymanie dobrej serii, ale zadanie to będzie bardzo trudne bowiem naszych młodzików czeka wyjazd do Skawiny na mecz z Piastem - liderem rozgrywek, który wygrał do tej pory wszystkie spotkania. Trzymamy kciuki!

Orzeł Myślenice - Pogoń II Skotniki 3:0 (3:0)
Jakub Kopta 1, 15, Kamil Krzemieński 8

ORZEŁ: Rutka - Stankiewicz, Łabędzki (kpt), Lech, Szlachetka, Kiebuła, Pitak, Krzemieński, Kopta oraz Kozaczyk, Cyrek, Czaja, Irzyk, Fąfara, Ulman, Sabała.

Fotogaleria z meczu na stronie szkółki - www.orliki.myslenice.pl