Rezerwy w końcu zwycięskie - Pajka jokerem, Nawieśniak miał nosa

Po 60 minutach wyjazdowego meczu rezerwy Orła Myślenice remisowały z Tempem Rzeszotary 3:3 pomimo wielu sytuacji do wysokiego prowadzenia. Jokerem w talii trenera Bartłomieja Nawieśniaka okazał się Marek Pajka, który zameldował się na placu gry na ostatnie pół godziny i zdobył dwa gole, zapewniając zwycięstwo 5:3. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Kamil Ostrowski, Rafał Sroka oraz Krzysztof Pyzio.

W dwóch ostatnich meczach Orzeł II zdobył zaledwie punkt, odnosząc porażkę z Karpatami w Sieprawiu 1:3 (gol Pawła Dąbrowy) oraz remisując z liderującą Gościbią Sułkowice 1:1. W tym meczu bohaterem okazał się bramkarz Jakub Hęciński, który wybronił wiele stuprocentowych sytuacji w tym rzut karny, a w ostatnich minutach spotkania wyrównującego gola strzelił Jarosław Gracz.

Do meczu z Tempem Orłowscy rezerwiści podchodzili więc z chęcią przełamania niechlubnej serii, chociaż nie przyszła ta sztuka łatwo, gdyż grali bardzo nieskutecznie. Już do przerwy Orzeł powinien wysoko prowadzić, ale najpierw przegrywał 0:1 i wyrównał Kamil Ostrowski, a potem znów prowadzili gospodarze i do remisu doprowadzał Rafał Sroka. Gdy Krzysztof Pyzio wyprowadził Orła na prowadzenie wydawało się, że myśleniczanie w końcu odskoczą, ale i tym razem Tempo doprowadziło do remisu.

W ostatnich 30 minutach do siatki trafiali już jednak tylko Orłowcy, a konkretniej Marek Pajka, który najpierw trafił do siatki z rzutu karnego po faulu na Rafale Sroce, a następnie po indywidualnej akcji zwiódł obrońcę w polu karnym i technicznym strzałem lewą nogą trafił w długi róg, ustalając wynik zawodów na 5:3 dla Orła!

Niestety urazu kolana nabawił się w końcówce meczu Marcin Sałach i to w momencie kiedy przygotowana dla niego była już zmiana, gdyż zastąpić go miał Paweł Olszowski. Marcinowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Tempo II Rzeszotary - Orzeł II Myślenice 3:5 (2;2)
Ostrowski 12, R.Sroka 37, Pyzio 52, Pajka 65 (k), 82

ORZEŁ: Hęciński - Wygona, Wnęk (60 Pajka), Łapa, Płatek - Dąbrowa, Sałach (70 Olszowski), K.Sroka, Pyzio (75 J.Łętocha) - R.Sroka (67 Nowak), Ostrowski