Sparingowe zwycięstwo z liderem A klasy!

Orzeł Myślenice odniósł kolejne sparingowe zwycięstwo, była to rehabilitacja po ubiegłotygodniowej porażce z Karpatami Siepraw. Tym razem podopieczni trenera Sławomira Świecy pokonali liderujące w klasie A Wrzosy Osieczany, a jedną z bramek strzelił 17-letni Mateusz Pajka, dla którego był to pierwszy gol w seniorskiej piłce. Oprócz niego do siatki trafili Mateusz Mistarz oraz Kamil Lesiński.

Początek meczu należał zdecydowanie do Wrzosów, ale mimo wielu sytuacji zawodnikom z Osieczan nie udało się pokonać Marka Pajki, który poradził sobie z główką Tomasza Pilcha, czy sytuacjami sam na sam z Emilem Bałuckim i Michałem Frosztęgą. Po drugiej stronie barykady przed przerwą warte odnotowania były zaledwie dwa niecelne strzały Rafała Kańskiego i Mateusza Mistarza.

O ile pierwsza połowa należała zdecydowanie do Wrzosów, to zakończyła się bezbramkowym remisem, a po przerwie zmieniona taktyka myśleniczan poskutkowała i Orłowcy szybko wyszli na prowadzenie, gdy Mateusz Mistarz świetnie się zachował w sytuacji sam na sam i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Popularny Mistee wrócił do gry w ataku, chociaż ostatnie dwa sezony spędził grając na pozycji środkowego obrońcy.

Drugiego gola również zdobył etatowy obrońca, który znalazł się we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka spadła na siódmym metrze pod nogi Kamila Lesińskiego, a ten bez zastanowienia odwrócił się w stronę bramki i huknął lewą nogą pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi rywali.

W końcówce Wrzosy strzeliły bramkę kontaktową technicznym strzałem ze skraju pola karnego. Co prawda interweniujący w bramce Marcin Bylica zdołał trącić futbolówkę, ale ta wpadła do siatki. Chwilę później mogło być 2:2, ale najpierw Marcin Bylica sparował strzał jednego z rywali, a następnie z linii bramkowej piłkę wybił Przemysław Leśniak.

Ta sytuacja w myśl zasady, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, zemściła się kilka minut później, gdy grający na środku obrony Mateusz Pajka podłączył się do akcji ofensywnej, zagrał w uliczkę do Kamila Ostrowskiego, a ten będąc już w polu karnym odegrał do nadbiegającego stopera, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej dla wychowanka Orła był to pierwszy seniorski gol w karierze.

Orzeł Myślenice - Wrzosy Osieczany 3:1 (0:0)
Mateusz Mistarz 52, Kamil Lesiński 63, Mateusz Pajka 85

Orzeł: Marek Pajka (46 Marcin Bylica) - Dominik Górka (46 Przemysław Leśniak), Mateusz Pajka, Adrian Kasprzyk, Kamil Lesiński - Marcin Parszywka (46 Krzysztof Żak), Dariusz Ślusarz, Krzysztof Pyzio (Łukasz Święch), Kamil Marzec - Rafał Kański (65 Kamil Ostrowski), Mateusz Mistarz