Rezerwy remisują w Sułkowicach

Rezerwy Orła Myślenice w ubiegłą niedzielę pomimo przewagi w meczu z Gościbią II Sułkowice zainkasowały tylko punkt po remisie 1:1. Jedynego gola, a zarazem pierwszego historycznego dla rezerw w B klasie zdobył Łukasz Mikołajczyk z rzutu karnego.

Gościbia w pierwszej połowie stworzyła tylko dwie sytuacje, a po jednej piłka przypadkowo wpadła do bramki bezpośrednio po wybiciu z rzutu różnego. W drugiej Hęciński świetnie interweniował na linii po strzale z główki. Orłowcy byli stroną zdecydowanie przeważającą w pierwszej połowie tworząc kilka dogodnych sytuacji, ale minimalnie mylili się R. Sroka, Łętocha, Olszowski i Żądło.

Ponadto z rzutu wolnego dwa razy próbował zaskoczyć Mikołajczyk. Druga połowa również przebiegała pod dyktando Orłowców aczkolwiek w tej części spotkania najważniejszy na boisku chciał być arbiter, który kilkukrotnie podejmował niezrozumiałe decyzję myląc się na niekorzyść obu stron.

W 80. minucie faulowany w polu karnym był popularny Kleryk i sędzia wskazał na wapno dodatkowo pokazując nie do końca zasłużoną czerwona kartkę zawodnikowi Gościbi. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Mikołajczyk. Chwilę później sędzia znów chciał zaistnieć i w sytuacji której nawet nie widział uległ pretensji zawodników z Sułkowic i wyrzucił niesłusznie z boiska Mikołajczyka za rzekomy faul.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry sam na sam znalazł się napastnik Gościbi wtedy jego strzał wybronił Hęciński i uratował rezerwom Orła jeden ounkt. Gdy wydawało się, że to już koniec meczu Orłowcy przeprowadzili akcje i sam na sam wyszedł Hanusiak strzelił mocno na bramkę, ale niestety jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. Tak więc pozostaje niedosyt ponieważ to Orzeł w tym spotkaniu przeważał i był bliższy zwycięstwa.

Gościbia II Sułkowice - Orzeł II Myślenice 1:1 (1:0)
Mikołajczyk 80' (k)

ORZEŁ: Hęciński - Kowal (70 Hanusiak), Gracz, Łapa, Mikołajczyk - P.Łętocha, Żądło (74 J.Łętocha), K.Sroka (79 Kozar), Sałach, Olszowski (46 Nowak) - R.Sroka