Pierwszy trening za nami - ruszyły przygotowania do sezonu 2015/16!

W poniedziałek swoje pierwsze zajęcia w roli szkoleniowców pierwszej drużyny Orła Myślenice poprowadzili Kamil Ostrowski i Dawid Suder. Tym samym Orłowcy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2015/16, a w tym tygodniu będą trenować jeszcze w środę i piątek o godzinie 19:00.

W sobotę o godzinie 17:00 natomiast odbędzie się pierwszy mecz kontrolny - myśleniczanie zmierzą się na wyjeździe z UKS Sygneczów, drużyną z wielickiej A klasy. Następnie w piątek 31 lipca Orłowcy zagrają z Iskrą Brzączowice i 5 sierpnia z Toporem Tenczyn. W międzyczasie ruszą rozgrywki Pucharu Polski, a Orzeł swój udział rozpocznie wraz z innymi V-ligowcami w II rundzie. Inaugurację rozgrywek ligowych zaplanowano na 15 sierpnia.

Na pierwszych zajęciach było 17 zawodników, ale zabrakło między innymi Dominika Górki, Łukasza Święcha, Michała Górki, Kamila Marca, Krzysztofa Pyzio oraz Mateusza Pajki, którzy nie mogli się zjawić na zajęciach z uwagi na wyjazdy urlopowe lub obowiązki zawodowe. W porównaniu z kadrą z poprzedniej rundy po wypożyczeniu z Wisły Kraków, do swojego klubu wrócił Mateusz Bies, a chęć odejścia wyraził Artur Kraus, który uda się najprawdopodobniej na wypożyczenie do Cedrona Brody. Niewyjaśniona jest również przyszłość Marcina Parszywki, Patryka Jamrozika i Marcina Bylicy. Ponadto być może klub zasili kilku nowych zawodników, ale na razie zbyt wcześnie, aby mówić o personaliach.

Kamil Ostrowski: "Wiedziałem, że kiedyś ten moment nastąpi i zostanę trenerem pierwszej drużyny Orła Myślenice, ale nie liczyłem, że stanie się to tak szybko i nagle. Musimy jednak uszanować decyzję trenera Pawła Karasia, który wiele serca włożył w to żeby naszej drużynie pomóc w poprzedniej rundzie. Postaramy się razem z Dawidem zrobić wszystko co w naszej mocy, aby jako trenerzy jak najlepiej Orła do rozgrywek przygotować, a w dalszej kolejności przełożyło się to na zwycięstwa, które w seniorskiej piłce są najważniejsze. Z wieloma zawodnikami na co dzień jestem w relacjach wręcz przyjacielskich, ale wyjaśniliśmy sobie, że kiedy przychodzimy na trening i mecz, to odgraniczamy pewne rzeczy i robimy swoje najlepiej jak tylko możemy - zarówno my jako trenerzy, jak i zawodnicy jako nasi podopieczni. Do swoich obowiązków podejdziemy profesjonalnie i postaramy się, aby zawodnicy byli zadowoleni z jakości treningów. Obaj z Dawidem pracujemy w grupach młodzieżowych w Orle, tutaj będziemy współpracować z seniorami i postaramy się kontynuować to, co zaszczepił w tej drużynie trener Karaś i dlatego nas dwóch, bo jak często powtarzał - co dwie głupie głowy to lepiej niż jedna mądra"

Dawid Suder: "Mam nadzieję, że stworzymy z Kamilem zgrany duet i zawodnicy będą zadowoleni z prowadzonych przez nas zajęć oraz osiąganych wyników. Już na wstępie pewne rzeczy trzeba też rozgraniczyć i tutaj gwoli jasności Kamil jako ten bardziej doświadczony będzie pierwszym trenerem, a ja drugim. Jak sam żartobliwie powiedział ja będę od czarnej roboty, którą on robił przez ostatnie pół roku, więc na ile będę mógł, to postaram się drużynie pomóc."