Roszady na ławce trenerskiej w Orle Myślenice

Paweł Karaś nie poprowadzi Orła Myślenice w rundzie jesiennej, gdyż z konieczności musiał zrezygnować z pełnionej funkcji. Trener Karaś wiosną w nagłej sytuacji przejął drużynę pomimo pracy zawodowej w Niemczech i obecnie nie jest w stanie przedłużyć swojego pobytu w Polsce z uwagi na obowiązki zawodowe. Dlatego nastąpiły pewne roszady i z racji tego drużynę seniorską poprowadzi duet trenerski Kamil Ostrowski - Dawid Suder.

Obaj są absolwentami elitarnej szkoły trenerów PZPN w Białej Podlaskiej z licencją trenerską UEFA A. Swoją pracę z seniorami Orła będą łączyć z swoimi codziennymi obowiązkami pracując jednocześnie w drużynach młodzieżowych Orła Myślenice. Jest to rozwiązanie nieplanowane, ale wierzymy, że obaj trenerzy spełnią się w swojej pracy zawodowej. Życzymy powodzenia.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy natomiast trenerowi Pawłowi Karasiowi, który z konieczności opuścił teraz zespół, ale wyrażamy słowa uznania za jego wydatną pomoc w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu, gdzie znacznie przyczynił się do utrzymania naszego zespołu w V lidze.

Poniżej przedstawiamy nowych trenerów pierwszej drużyny, którzy pewnie wszystkim są dobrze znani w klubie i może nawet okolicy, ale ich trenerskie CV pomimo nawet stosunkowo młodego wieku jak na ten zawód wygląda dość imponująco z uwagi na udział w licznych stażach, szkoleniach oraz kursach i konferencjach.

Kamil Ostrowski

Data urodzenia:1983-09-05

Wykształcenie: wyższe

Stopień trenerski: trener UEFA A, absolwent Szkoły Trenerów PZPN, absolwent AWF Kraków
Uczestnik :
• Kursokonferencji metodyczno – szkoleniowej trenerów i instruktorów (MZPN Kraków 2006, 2007, 2010).
• Konferencji szkoleniowej PZPN i Uefa Grassroots „Szkolenie dzieci i młodzieży na Świecie” (2010 i 2011 Warszawa).
• Konferencji „Metody treningowe oraz rozwój dzieci i młodzieży w piłce nożnej” – organizowane przez Bolton Wanderers oraz Lech Poznań (2010)
• kursokonferencji ALL ABOUT FOOTBALL„Szkolenie dzieci i młodzieży” (2013 Warszawa)
•absolwent kursu wyrównawczego UEFA A w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej (2015)
Certyfikaty:
• Coerver Coach Assistant
Doświadczenie zawodowe:
• w przeszłości długoletni trener juniorów starszych Orła, przez pół roku tymczasowo prowadził także seniorską drużynę, a ostatnio był asystentem trenera Pawła Karasia. W latach 2011-2013 prowadził seniorów Stawu Polanka, a w 2011 roku był II trenerem reprezentacji Polski AMP Futbol. Ponadto jest założycielem i trenerem szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice - od 2008 roku do teraz.
Ponadto staże trenerskie w klubach:
• Cracovia Kraków (2010), Wisła Kraków (2011), Swindon FC (Anglia, 2011), Panathinaikos FC (Grecja, 2012), Red Bull Salzburg (Austria, 2013)

Dawid Suder

Data urodzenia: 1984-01-23
 Wykształcenie: wyższe
 Stopień trenerski: trener UEFA A, absolwent Szkoły Trenerów PZPN, absolwent AWF Kraków
 Uczestnik:
 • Kursokonferencji metodyczno – szkoleniowej trenerów i instruktorów (MZPN Kraków 2006,  2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013).
 • Konferencji szkoleniowej PZPN i UEFA Grassroots „Szkolenie dzieci i młodzieży na Świecie”  (Warszawa 2011).
 • Kursokonferencji metodyczno – szkoleniowej trenerów i instruktorów pracujących z dziećmi i seniorami (Szklarska Poręba 2011)
 • Coerver Coaching. „Coerver Coach Assistant” Katowice 2012r.
 • Licencjonowany Trener Polish Soccer Skills 2013r.
 • Plan Szkolenia od U-6 do U-19 według systemu holenderskiego Kraków 2014r.
 • uczestnik kursokonferencji „Piłka Nożna dzieci i młodzieży” (ŚZPN 2011).
 • kursokonferencji ALL ABOUT FOOTBALL „Szkolenie dzieci i młodzieży” (2013 Warszawa).
 • absolwent kursu wyrównawczego UEFA A w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej (2015)
Doświadczenie:
• Obecnie trener grup młodzieżowych w Orlikach Myślenice oraz trener juniorów starszych Orła Myślenice, natomiast wcześniej prowadził grupy młodzieżowe w Karpatach Siepraw, Rabie Dobczyce oraz Trójce Myślenice. Pracował również z seniorami w Górkach Myślenice i obecnie w Grodzisku Raciechowice.

Sztab szkoleniowy drużyn Orła Myślenice:

Seniorzy: Kamil Ostrowski i Dawid Suder
Juniorzy starsi: Dawid Suder
Juniorzy młodsi: Jacek Łętocha
Trampkarze I: Kamil Ostrowski
Trampkarze II: Krzysztof Karpeta

Trenerów młodzików, orlików i żaków podamy w najbliższym czasie.