Piękne trafienie Artura Mistarza na wagę zwycięstwa ze Zrywem Szarów!

W grze nie zabrakło mankamentów, ale jak zobaczycie w filmowym skrócie znakomitych sytuacji drużynie Orła Myślenice w starciu ligowym ze Zrywem Szarów wcale nie brakowało! Orzeł zdobył gola już w 16. minucie kiedy długie podanie Kiryla Kyrylova kapitalnym lobem wykończył Artur Mistarz, a jak się później okazało ustalił tym samym wynik zawodów.

Orzeł powinien jednak prowadzenie co najmniej podwoić - najpierw nie wiedzieć czemu sędzia nie uznał bramki Bartłomieja Gromali dopatrując się zagrania ręką. Później biało-zieloni na potęgę marnowali dogodne sytuacje. Wymienić możemy świetną okazję Artura Mistarza, czy też próbę Bartłomieja Gromali po sprytnym zagraniu Krzysztofa Zająca, który po wejściu z ławki mógł także sam zdobyć bramkę w sytuacji sam na sam, czy też zaliczyć asystę przy zagraniu do Mateusza Sudra wzdłuż bramki.

Bramkę przed przerwą przy pomocy wiatru strzelił natomiast Zryw Szarów, ale sędzia słusznie jej nie uznał, gdyż podmuch wiatru wprawił w ruch piłkę jeszcze przed uderzeniem zawodnika rywali i nakazał po konsultacji z asystentem powtórzenie rzutu wolnego.

Nieskuteczność Myśleniczan mogła się zemścić w końcówce, bowiem przyjezdni raz po raz zagrażali bramkę debiutującego w Orle Kacpra Kostki. Ten wyszedł jednak obronną ręką w kilku sytuacjach, skutecznie interweniując, a już w doliczonym czasie uratowała go poprzeczka. Orzeł powoli rozpędza się tej wiosny, niemniej jednak wierzymy, że wejdzie niebawem na odpowiednie obroty.

Orzeł Myślenice - Zryw Szarów 1:0 (1:0)
A.Mistarz 16
Sędziował: Piotr Koźmiński (Kraków)
Żółte kartki: Suder, Gromala - Kucharczyk, Pieprzyca Widzów: 180

Orzeł: Kostka - Kyrylov, Pnyevskyy, M.Mistarz - Górka, Suder, Gromala, Moskal (77 Żak), Wsół (77 Biela), Bałucki (57 Bargiel) - A.Mistarz (57 K.Zając).
Zryw: Kucharczyk - Mętel, Pieprzyca, Tomera, Kubiński (20 P.Zając) - Małek (81 Kluz), Rakoczy, Kurkiewicz, Gródecki (20 Mastykash), Żakieta - Kaciczak.

Obszerna fotorelacja z meczu - fot. Piotr Kwiecień (Futbol-Małopolska)

Relacja testowa Futbol-Małopolska: Bez zachwytów nad stylem