Pełna kontrola i wygrana z Tempem Rzeszotary!

To był ostatni mecz tej rundy na obiekcie Orła Myślenice, a podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego sprawili wielką radość ponownie licznie zebranym i dopingującym kibicom klubu z Dolnego Przedmieścia. Już do przerwy Orłowcy prowadzili 2:0 po golach Mateusza Sudra i Władysława Pniewskiego, a po przerwie z rzutu karnego wynik ustalił John Echezona Ezeh.

Dość powiedzieć, że gracze Tempa Rzeszotary w przeciągu całego meczu nie stworzyli sobie klarownej okazji pod bramką Myśleniczan, to choć gospodarze momentami oddali im piłkę, kompaktowo ustawili się w defensywie i groźnie kontrowali. Z samych stuprocentowych okazji możemy powiedzieć, że gdyby lepsza skuteczność to ten wynik mógł być znacznie wyższy.

Pierwsze trafienie, to jak sam zainteresowany mówił, że niczym James Rodriguez na Mistrzostwach Świata w 2014 roku. Po odegraniu Bartosza Bargieła, Mateusz Suder dopadł do piłki przed polem karnym i przymierzył w okienko, a piłka niesiona wiatrem opadła pod poprzeczkę bramki Tempa. Prowadzenie udało się szybko podwyższyć, a tym razem po dośrodkowaniu Kiryla Kyrylova z bliska głową na 2:0 strzelił Władysław Pniewskij, strzelając swojego pierwszego gola w barwach Orła Myślenice.

W międzyczasie sytuację sam na sam z bramkarzem rywali zmarnował Damian Wsół, swoje okazje mieli też Bartłomiej Gromala i Kamil Depta, ale wynik na 3:0 podwyższył dopiero wprowadzony z ławki John Echezona Ezeh. Nigeryjski napastnik wykorzystał pewnie jedenastkę wywalczoną przez Bartłomieja Gromalę. Tylko w końcówce świetne szanse mieli jeszcze Kamil Topa, czy Artur Mistarz, ale niestety bez powodzenia.

Do końca jesiennych rozgrywek pozostał Orłowcom jeszcze tylko mecz z Pasternikiem Ochojno, spotkanie odbędzie się w sobotę 4 listopada o godz. 13:30.

Orzeł Myślenice - Tempo Rzeszotary 3:0 (2:0)
Suder 20, Pniewskij 24, Echezona 73 (k)

ORZEŁ: Świerczyński (76 Pająk) - M.Mistarz, Pniewskij, Kyrylov (79 Żak) - E.Bałucki (79 Olesek), Suder, Gromala (73 A.Mistarz), Moskal (64 Topa), Bargieł (64 Echezona) - Wsół, Depta (73 Wąsowicz)