Orzeł z awansem do IV rundy Pucharu Polski!

Zwycięstwem 4:1 (1:1) zakończył się środowy mecz III rundy Pucharu Polski pomiędzy Orłem Myślenice a Jordanem Zakliczyn. Orłowcy przez większą część spotkania zdecydowanie przeważali i uzyskali zasłużony awans do IV rundy, chociaż w końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli gospodarze i mogli wyjść na prowadzenie.

Strzelanie na początku meczu rozpoczął Tomasz Sabała, który po dynamicznej akcji środkiem boiska zdecydował się na strzał prostym podbiciem zza pola karnego, a piłka efektownie wpadła w okienko bramki Jordana. To właśnie ten gol był ozdobą meczu. Później swoje okazje mieli jeszcze Krzysztof Pyzio, Michał Górka i Krzysztof Zając, ale każdy z nich pudłował w dogodnych sytuacjach.

Nonszalancja, która wkradała się w poczynania myśleniczan spowodowała, że końcówka pierwszej połowy przebiegała pod dyktando Jordana i gdyby tylko wykorzystał swoje okazje, to mógł schodzić na przerwę z prowadzeniem. A tak najpierw strzał Artura Mistarza z dystansu i następnie główkę Amadeusza Burkata wyłapał Karol Obłaza, a skapitulował tylko raz, gdy strzałem od poprzeczki z rzutu wolnego pokonał go właśnie Artur Mistarz.

Na początku drugiej połowy Orłowcy szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca. Z kornera dośrodkował Krzysztof Zając, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Rafał Kański, zdobywając gola na 2:1, a w kolejnych minutach swój show rozpoczął Mariusz Kasperek, który tuż po wejściu z ławki najpierw spożytkował podanie Łukasza Święcha, a za chwilę po asyście Krzysztofa Żaka ustalił wynik zawodów na 4:1.

Jordan Zakliczyn - Orzeł Myślenice 1:4 (1:1)
A.Mistarz 32 - T.Sabała 12, Kański 49, Kasperek 64, 78

ORZEŁ: Obłaza - D.Górka, Maślak, Wyroba, Lesiński - T.Sabała, Mistarz, Pyzio, Zając, Kubala - M.Górka oraz w rezerwie Marek Pajka, Mateusz Pajka, Kański, Kasperek, Żak, Bartosz, Święch, Leśniak