Orzeł wygrywa z Jordanem w szlagierze! Świetna oprawa kibiców!

Słowa uznania kierujemy zarówno do zawodników Orła Myślenice, jak i kibiców, którzy znów licznie stawili się w orłowskich barwach na stadionie i kibicowali w zwycięskim meczu na szczycie okręgówki! Podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego wygrali 4:1 (2:0), a do siatki trafiali dwa razy Damian Wsół i po razie John Echezona Ezeh oraz Artur Mistarz!

Fotogaleria z meczu Radka Ostrowskiego

W tym meczu zagrało w ekipie biało-zielonych niemal wszystko! Już w 11. minucie świetnie z lewej strony do środka złamał Bartosz Bargieł i po minięciu dwóch rywali odegrał do Damiana Wsoła, a ten po przyjęciu precyzyjnie przymierzył zza pola karnego przy słupku, wyprowadzając Orła na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Damian Wsół skompletował bramkowy dublet, tym razem to Jakub Moskal przejął piłkę w środku pola, zagrał do Wsoła, a ten zasygnalizował podanie do Johna Echezony Ezeha, ale ostatecznie zdecydował się sam kontynuować akcję i uciekł defensywie Jordana, strzelając w sytuacji sam na sam z bramkarzem na 2:0.

Przed przerwą miał jeszcze szansę na klasycznego hat-tricka, ale po podaniu Bartosza Bargieła był znów sam na sam z golkiperem, ale tym razem to Emanuel Burkat skutecznie interweniował. Podobnie było z sytuacją Mateusza Sudra, który w stuprocentowej sytuacji został zatrzymany przez bramkarza rywali. Na początku drugiej połowy swój dobry moment miał Jordan - najpierw strzał Karola Kiebuły w sytuacji sam na sam świetnie nogą obronił Hubert Świerczyński, później po stałym fragmencie z woleja do siatki trafił na 2:1 Maciej Jabłoński, a za chwilę znów znakomita interwencja Huberta Świerczyńskiego uratowała Orła przed wyrównaniem stanu rywalizacji.

Orzeł jednak się ocknął, a cichym bohaterem tego spotkania został Bartosz Bargieł, który miał udział przy wielu kluczowych dla losów tego spotkania sytuacjach. Tym razem popularny "Shaqiri" uciekł rywalom, a będąc już w polu karnym został sfaulowany i sędzia wskazał na wapno. Z jedenastki nie pomylił się John Echezona Ezeh i było 3:1. W samej końcówce błysnął jeszcze wprowadzony z ławki duet, Artur Mistarz zagrał w uliczkę do Norberta Wąsowicza, a zawodnik drużyny juniorów Orła minął rywala i wyłożył piłkę "do pustaka" popularnegmu "Raziowi", a ten takich sytuacji nie zwykł marnować i ustalił wynik zawodów na 4:1 dla Orła Myślenice!

Orzeł Myślenice - Jordan Zakliczyn 4:1 (2:0)
Wsół 11, 35, Echezona 65 (k), A.Mistarz 84

ORZEŁ: Świerczyński - E.Bałucki, M.Mistarz, Kyrylov - Bargieł (81 Biela), Depta (73 Olesek), Gromala, Moskal, Suder (81 G.Bałucki) - Wsół (77 Wąsowicz), Echezona (73 A.Mistarz)