Orzeł Myślenice rusza z przygotowaniami do rundy wiosennej!

Orzeł Myślenice na półmetku rozgrywek plasuje się na drugim miejscu w tabeli Klasy Okręgowej z trzypunktową stratą do lidera. W połowie stycznia zawodnicy pierwszej drużyny wrócą do treningów, by naładować akumulatory przed wiosennymi rozgrywkami ligowymi.

W planie trenera Kamila Ostrowskiego jest rozegranie dziesięciu meczów kontrolnych, a przeciwnicy są z różnego szczebla rozgrywkowego. Dwa razy Orłowcy rozegrają dwa mecze sparingowe w ciągu jednego weekendu, a będzie to też szansa sprawdzenia w okresie przygotowawczym kilku zawodników z drużyny juniorów starszych. Sztab szkoleniowy nadal stanowić będą wraz z trenerem Kamilem Ostrowskim, jego asystent pełniący rolę II trenera Jakub Stasiak, trener bramkarzy Marek Pajka, a tradycyjnie też nawiązana w okresie przygotowawczym będzie współpraca z trenerem przygotowania motorycznego Łukaszem Kucharczykiem z Orzeł - Centrum Treningowe.

Plan gier kontrolnych w okresie przygotowawczym:

27 stycznia - Radziszowianka Radziszów
3 lutego - Żuraw Krzeszów
10 lutego - Orzeł Nowa Wieś
10 lutego - Orkan Raba Wyżna
17 lutego - Jordan Zakliczyn
24 lutego - Metal Tarnów
3 marca - Sokół Słopnice
3 marca - Tramwaj Kraków
9 marca - Topór Tenczyn
16 marca - Tempo Białka

Rozpoczęcie przygotowań do rundy wiosennej poprzedzi przeprowadzenie testów motorycznych i sprawnościowych, które posłużą sztabowi szkoleniowemu do oceny okresu przygotowawczego z indywidualnym podejściem do każdego z zawodników.

Życzymy wszystkim zawodnikom zdrowia i jak najlepszego przygotowania do piłkarskiej wiosny 2024!