Nieoficjalnie: Zmiany w V lidze, 15 drużyn i nowe organy prowadzące rozgrywki?

Jak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł od nowego sezonu 2016/17 nastąpi kilka znaczących zmian w III grupie krakowskiej V ligi, która nazywać by się miała myślenicko-wielicką, a organem prowadzącym rozgrywki byłby już nie Małopolski Związek Piłki Nożnej, a podokręgi na przemian! W tym sezonie rozgrywkami zajmował by się Podokręg Piłki Nożnej Myślenice, a za rok analogiczną funkcję pełniłby Podokręg Piłki Nożnej Wieliczka.

Oficjalnego potwierdzenia tej tezy nie mamy, ale z uwagi na tzw. sezon ogórkowy, w którym brak bieżących informacji o jakichkolwiek rozgrywkach pozwoliliśmy sobie na przekazanie Wam krążących plotek. Prawdopodobnie też w nowego okręgówce myślenicko-wielickiej w sezonie 2016/17 wystąpiłoby 15 drużyn, co oznacza, że w każdej kolejce jedna z drużyn musiałaby pauzować. Taka zmiana spowodowana jest awansem Pasternika Ochojno z najlepszym współczynnikiem punktów z drugich miejsc w ubiegłym sezonie w A klasie, a zarówno Pasternik jak i LKS Mogilany stanowczo odmówiły przenosin do krakowskiej V ligi.

W związku z spadkiem z IV ligi Górnika Wieliczka oraz awansem do V ligi Wieliczanki Wieliczka z A klasy wielickiej w dotychczas czternastodrużynowej lidze zrobił się problem na parzyste umiejscowienie wspomnianego Pasternika. Spadły bowiem Jordan Zakliczyn oraz Dziecanovia Dziekanowice, awansowała Pcimianka Pcim, a w miejsce tych trzech drużyn do V ligi trafiają Górnik Wieliczka (spadkowicz), LKS Mogilany, Wieliczanka Wieliczka i Pasternik Ochojno. W związku z tym rozgrywki wystartowałyby już 7 sierpnia, a w związku z powiększeniem rozgrywek o jedną drużynę analogicznie w sezonie 2016/17 spadałyby obligatoryjnie do A klasy dwie drużyny plus ewentualnie trzecia w zależności od ewentualnych spadków Pcimianki czy Dalinu - gdyby znów nie wybraliby występów w ligach krakowskich. Oczywiście to rozwiązania hipotetyczne.

Decyzja w sprawie nowej kampanii rozgrywkowej w V lidze musi rozwiązać się w najbliższych dniach, więc na razie prosimy nie przywiązywać dużej wagi do naszych informacji, aczkolwiek wydają się dość prawdopodobne.