Liga Orlików wkracza w decydującą fazę, Orłowcy na drugim miejscu!

W decydującą fazę podobnie jak polska Ekstraklasa wkraczają także lokalne ligi orlików. W tym sezonie rozgrywki organizowane przez Myślenicki Związek Piłki Nożnej podzielone były na dwie równoległe grupy, w których drużyny walczyły przez rundę jesienną oraz wiosenną systemem każdy z każdym. W mocniejszej grupie A jedna z drużyn Orlików Myślenice uplasowała się na drugim miejscu za Pcimianką Pcim, natomiast w grupie B drugi nasz zespół zajął również satysfakcjonujące szóste miejsce.

Teraz ligi zostały podzielone na drużyny z miejsc 1-4 walczące o mistrzostwo oraz te z miejsc od 5 do ósmego powalczą o dalsze miejsca. Tym samym z grupy A do fazy mistrzowskiej trafiły Pcimianka Pcim, Orliki Myślenice, Dalin Myślenice oraz Trójka Myślenice, natomiast z drugiej grupy Lubomir Wiśniowa, Raba Dobczyce, FA Tokarnia oraz Gościbia Sułkowice i to właśnie z tymi czterema zespołami o kolejne punkty powalczą podopieczni trenera Jacka Łętochy.

Jak chodzi o ekipy z miejsc 5-8 to nasz drugi zespół mierzyć się będzie  z Rabą, Gościbią, Toporem Tenczyn i Grodziskiem Raciechowice. Te mecze rozegrane zostaną w najbliższe cztery weekendy.

O ligowych poczynaniach Orlików z roczników 2005 i 2006 w miarę na bieżąco informujemy na stronie internetowej szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice. Wiosną obie drużyny pokazały się z bardzo dobrej strony, gdyż pierwszy zespół przegrał tylko jeden mecz, ulegając liderującej Pcimiance Pcim w stosunku 8:10, natomiast drugi zespół wygrał wszystkie wiosenne mecze i gdyby tylko lepiej prezentował się jesienią, to teraz mógłby z powodzeniem występować w mistrzowskiej ósemce, gdyż jak widać w tabeli różnice punktowe były znikome. Niemniej jednak liczymy na jak najlepsze występy obydwóch drużyn w decydujących kolejkach mistrzowskich i trzymamy kciuki za drużynę Orlików Myślenice!

Pozostałe mecze w rundzie finałowej:

14.05.2016, Dobczyce
10:15: Raba II Dobczyce - Orliki I Myślenice