Juniorzy starsi: Zwycięstwo z Iskrą Brzączowice

W dramatycznych okolicznościach pierwsze trzy punkty w tym sezonie zainkasowali juniorzy starsi Orła Myślenice prowadzeni przez trenera Dawida Sudera. Myśleniczanie wygrali 3:2 (1:0) po golach Patryka Jamrozika, Kamila Łyska i Marcina Parszywki.

Już w 5. minucie drużynę Orła Myślenice na prowadzenie mógł wyprowadzić Patryk Jamrozik, który po prostopadłym podaniu Panusia przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Iskry. W kolejnych minutach dominowała walka w środkowej części boiska bez przełożenia na sytuacje strzeleckie. W 30. minucie Jamrozik zrehabilitował się i po indywidualnej akcji dał prowadzenie drużynie gospodarzy.

Ten sam zawodnik w 35. minucie został powalony przez bramkarza w polu karnym i sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazać na 11 metr. Wykonawcą rzutu karnego był sam poszkodowany, lecz w tym pojedynku lepszy okazał się bramkarz gości. Po zmianie stron szybko Orzeł zdobył bramkę po indywidualnej akcji wprowadzonego Kamila Łyska.

Wydawać się mogło, że myśleniczanie będą kontrolować mecz do końca, jednak ambitnie walcząca drużyna z Brzączowic w przeciągu 10 minut doprowadziła do remisu po błędach w defensywie gospodarzy, W ostateczności Orzeł przechylił jednak szalę na swoją korzyść, gdy po prostopadłym podaniu Jamrozika w sytuacji sam na sam znalazł się Parszywka, pewnie pokonując bramkarza strzałem po ziemi w dalszy róg bramki. Było to drugie trafienia w ten weekend Marcina, który również strzelił gola w meczu seniorów przeciwko Czarnym Staniątki.

Orzeł Myślenice - Iskra Brzączowice 3:2 (1:0)

Orzeł: Marcin Bylica - Andrzej Salawa (Jakub Wielgus 60 min), Paweł Szlaga, Mateusz Panek, Łukasz Chudy (Marcin Parszywka 46 min), Karol Kowal, Karol Sroka, Bartłomiej Pasternak, Przemysław Panuś, Jakub Kasprzycki (Kamil Łysek 46 min), Patryk Jamrozik