Juniorzy starsi: Szalona końcówka i zwycięstwo w Zakliczynie

Orzeł Myślenice mimo gry w osłabieniu zdołał wydrzeć zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Jordanem Zakliczyn w II lidze juniorów. Orłowcy wygrali 2:1 (0:0) po bramkach Karola Sroki i Mateusza Panka.

W pierwszych 15 minutach uwidoczniła się przewaga drużyny z Zakliczyna, która agresywnie i wysoko odbierała piłkę przez co często stwarzała zagrożenie pod bramką Orła. W kolejnej części meczu gra się wyrównała, czego efektem były dwie akcje gości. Jedną powinien wykorzystać Jamrozik, który znalazł się sam na sam z bramkarzem Jordana, ale to golkiper wyszedł z tego pojedynku zwycięsko.

W 41. minucie drużynę osłabiło nierozmyślne zachowanie Chudego, który wdał się w przepychankę z przeciwnikiem, czego efektem była druga żółta kartka i w konsekwencji czerwona. W drugiej połowie gospodarze wyszli szybko na prowadzenie po strzale z rzutu wolnego. Orzeł kilka razy zagroził bramce Jordana głównie po strzałach Łyska, ale na bramkę musiał czekać do samej końcówki.

W 82. minucie Sroka zdecydował się na strzał z 40 metrów, bramkarz z Zakliczyna nie zdołał wybić piłki nad poprzeczką i ta wpadła do siatki. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, jednak w ostatniej akcji meczu, zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Panek uderzając lewą nogą koło słupka i zapewniając podopiecznym trenera Dawida Sudera kolejne trzy punkty!

Jordan Zakliczyn - Orzeł Myślenice 1:2 (0:0)
Sroka 82, Panek 90+2

Orzeł: Bylica, Chudy, Szlaga, Panek, A. Salawa, Pasternak, Kowal, Kasprzycki, Panuś (Łysek 46 min), Sroka, Jamrozik,