U19: Jordan Zakliczyn wygrywa PESMENPOL ORZEŁ CUP, Orzeł na trzecim miejscu!

W halowym turnieju piłkarskim zorganizowanym przy wsparciu Województwa Małopolskiego oraz Gminy Myślenice, najlepsi okazali się zawodnicy Jordana Zakliczyn, którzy w finale pokonali po serii rzutów karnych Lubomir Wiśniowa. Trzecie miejsce zajęli gospodarze – Orzeł Myślenice, pokonując drużynę Gościbi Sułkowice.

Areną zmagań była hala Sport Myślenice, a w rywalizacji wzięło udział osiem drużyn młodzieżowych z małopolskich klubów. W uroczystym wręczeniu nagród wzięli udział radny Województwa Małopolskiego Robert Bylica, wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder, wiceprezes firmy PESMENPOL Piotr Niepsuj, prezes spółki Sport Myślenice Michał Funek oraz prezes Orła Myślenice Edward Łapa.

Drużyny najpierw rywalizowały w fazie grupowej, gdzie dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, natomiast pozostałe walczyły o miejsca 5-8. W końcowym rozrachunku zawody wygrał Jordan Zakliczyn, który zarówno w półfinałowym meczu z Orłem Myślenice, jak również w finale z Lubomirem Wiśniowa rozstrzygał losy rywalizacji w samej końcówce spotkania. Drugie miejsce zajął Lubomir Wiśniowa, trzecie Orzeł Myślenice, a czwarta była Gościbia Sułkowice. Kolejne miejsca zajęli Skawinka Skawina, Orzeł II Myślenice, Tramwaj Kraków oraz Zieloni Niegowić.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Filip Trzepaczka z Lubomira Wiśniowa, najlepszym bramkarzem Dawid Wójcik z Orła Myślenice, natomiast najlepszym strzelcem Paweł Zlezarczyk z Jordana Zakliczyn. W niedzielę 23 stycznia w hali w Myślenicach odbędzie się druga część turnieju w kategorii wiekowej do lat 15.

Orzeł Cup 2022 – zimowe turnieje dla dzieci i młodzieży to projekt realizowany przez klub Orzeł Myślenice przy wsparciu środków z Województwa Małopolskiego oraz Gminy Myślenice.

Obszerna fotogaleria z turnieju - fot. Radek Ostrowski

Wyniki rozgrywek grupowych:

Orzeł Myślenice - Lubomir Wiśniowa 2:1 (Gromala, Braś - Kowal)
Gościbia Sułkowice - Jordan Zakliczyn 2:1 (Oliwia, D.Biela - Kasperek)
Skawinka Skawina - Zieloni Niegowić 2:1 (Sroka, Ożóg - Wrona)
Orzeł II Myślenice - Tramwaj Kraków 4:0 (Kiebuła, Łabędzki, Orzechowski, Pitak)
Orzeł Myślenice - Skawinka Skawina 3:0 (Gromala 2, Braś)
Gościbia Sułkowice - Orzeł II Myślenice 3:0 (Światłoń, D.Biela, Światłoń)
Lubomir Wiśniowa - Zieloni Niegowić 2:1 (Chlipała, Kowal - Wrona)
Jordan Zakliczyn - Tramwaj Kraków 2:1 (Zlezarczyk 2 - Suberlak)
Orzeł Myślenice - Zieloni Niegowić 3:0 (Mirochna, Fąfara 2)
Gościbia Sułkowice - Tramwaj Kraków 0:2 (Leśniak, Łoboda)