Zwycięski sparing z Zieleńczanką Zielonki

Wygraną 3:0 zakończył się mecz kontrolny Orła Myślenice z V-ligową Zieleńczanką Zielonki, chociaż wynik mógł być zdecydowanie wyższy, gdyby podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra wykorzystali pozostałe stuprocentowe okazje. Wynik otworzył Łukasz Święch, później debiutancką bramkę w seniorach zdobył niespełna 16-letni Jakub Bartosz, a rezultat zawodów na 3:0 ustalił Michał Górka.

Świetna prostopadła piłka Dariusza Ślusarza za linię obrony spowodowała, że sam na sam z bramkarzem znalazł się Łukasz Święch, ale zupełnie nie w swoim stylu uderzył prawą nogą wprost w bramkarza. Miał jednak na tyle szczęścia, że odbita przez bramkarza piłka wróciła do niego, a popularny Siachu bez zastanowienia głową skierował ją do bramki.

Chwilę później z prawej strony świetnie odnalazł się Jakub Bartosz, po czym wpadł w pole karne i płaskim strzałem podwyższył na 2:0, strzelając swojego pierwszego seniorskiego gola. Przypomnijmy, że junior młodszy Orła rozgrywał dopiero swoje drugie spotkanie, gdyż debiutował przed tygodniem przeciwko Gajowiance Gaj.

Później znakomitą okazję zmarnował Adrian Kasprzyk, który również był sam na sam z bramkarzem i trafił w słupek, a po przerwie z bliska zbyt lekko strzelał Tomasz Sabała, a stuprocentowe okazje zmarnowali jeszcze Mateusz Pajka i Mateusz Mistarz. Ponadto kilka razy Zieleńczankę ratował bramkarz, między innymi po mocnym strzale Mateusza Mistarza, po którym futbolówka zmierzała w samo okienko. Rywale też mieli swoje sytuacje - jeszcze w pierwszej połowie Marek Pajka obronił strzał głową z bliska i dobitkę jednego z graczy Zieleńczanki. Po przerwie natomiast rywale oddali dwa groźne strzały z okolic linii pola karnego, ale i tym razem golkiper Orła był na posterunku.

W ostatnich minutach z świetnej prostopadłej piłki Tomasza Sabały skorzystał Michał Górka, wykorzystując sytuację sam na sam i tym samym ustalając wynik zawodów na 3:0 dla Orła. Kolejny sparing myśleniczanie rozegrają w przyszłą sobotę 27 lutego, podejmując w Myślenicach lidera podhalańskiej okręgówki - Limanovię Limanowa.

Orzeł Myślenice - Zieleńczanka Zielonki 3:0 (2:0)
Łukasz Święch 24, Jakub Bartosz 31, Michał Górka 82

ORZEŁ: Marek Pajka - Leśniak (D.Górka), Mistarz, Kasprzyk (Mateusz Pajka), Lesiński (Maślak) - Ślusarz (Mikołajczyk), B.Łętocha (T.Sabała), Święch, Kubala, Bartosz (M.Sabała) - M.Górka