Zadanie wykonane! Orzeł Myślenice zostaje w V lidze!

Dramaturgia jak w scenariuszach u Hitchcocka towarzyszyła Orłowi Myślenice tej wiosny. Cel został spełniony, gdyż zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu 2014/15 zapewniło utrzymanie podopiecznym trenera Pawła Karasia w V lidze. Co ciekawe przez całą zimę Orłowcy spoglądali na tabelę z miejsca spadkowego, tak samo było również od początku rundy wiosennej i dopiero w ostatniej kolejce udało się wydostać na miejsce gwarantujące utrzymanie.

Licznie przybyli kibice z Myślenic opanowali Kornatkę w niedzielnym meczu i zatrząsnęło tą niewielką miejscowością, gdy w 3. minucie meczu po dośrodkowaniu Adriana Kasprzyka bramkę na 1:0 strzelił Rafał Kański. Mecz kapitalnie się rozpoczął dla Orła, bo kilkanaście minut później w polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany był Bartłomiej Łętocha, a z uwagi na to, że miał przed sobą już tylko bramkarza, to sędzia ukarał czerwoną kartką faulującego defensora Rokity. Karnego na bramkę zamienił Dariusz Ślusarz, a w 23. minucie było już praktycznie po meczu, gdy niedokładne rozegranie w defensywie Rokity "przeczytał" Krzysztof Pyzio odbierając piłkę i w sytuacji sam na sam trafiając na 3:0.

Przed przerwą miejscowi bramce strzeżonej przez Mateusza Biesa poważniej zagrozili tylko raz po strzale głową, natomiast z drugiej strony dobić Kornatkę mógł Artur Kraus, ale zmarnował sytuację sam na sam. Po świetnej pierwszej połowie, w drugiej zrobiło się nerwowo, ale Orłowcom tego dnia wychodziło niemal wszystko. Różnie potoczyć się mogły losy meczu, gdyby nie obroniony rzut karny przez Mateusza Biesa, który odczytał intencje Grzegorza Żuławińskiego. W końcówce celnym wolejem zza szesnastki popisał się Arkadiusz Wyroba i Rokita wróciła do gry, ale myśleniczanie nie dali sobie wydrzeć trzech punktów, które zapewniały im utrzymanie, a degradują do A klasy zespół Rokity Kornatka.

Rokita Kornatka - Orzeł Myślenice 1:3 (0:3)
A.Wyroba 77 - Kański 3, Ślusarz 16 (k), Pyzio 23

Orzeł: Bies - D.Górka, Mistarz, Kasprzyk, Marzec - Kraus (68 Parszywka), Ślusarz (55 Święch), Łętocha, Pyzio (83 Nawieśniak), Żak - Kański (87 Jamrozik)