Wygrana w Bodzanowie, efektowny gol Emila Bałuckiego!

Choć jako pierwsi na prowadzenie wyszli miejscowi, to Orzeł Myślenice odwrócił losy rywalizacji z Błękitnymi Bodzanów i odniósł wyjazdowe zwycięstwo 4:1 (2:1). Bramki zdobywali Kiryl Kyrylov, Mark Ponomarenko z rzutu karnego, Krzysztof Górka oraz Emil Bałucki. Zwłaszcza trafienie tego ostatniego było efektowne, ale o tym za chwilę...

W 14. minucie meczu faul Mateusza Mistarza w obrębie szesnastki spowodował, że sędzia wskazał na wapno. Choć Karol Obłaza wyczuł intencje strzelca, to jednak piłka po uderzeniu Kamila Klęka znalazła drogę do bramki i Błękitni prowadzili 1:0. Później znakomitą sytuację miał Mark Ponomarenko, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego i wynik nie uległ zmianie.

Do remisu doprowadził Kiryl Kyrylov, który grając na prawej flance złamał do środka na lewą nogę i nieco zaskoczył bramkarza, bo ułożył ciało jakby mierzył w długi róg, a wpakował piłkę mocno obok bliższego słupka. Kilka minut później Orłowcy już prowadzili za sprawą pewnie wykonanej jedenastki przez Marka Ponomarenkę. Tym razem w szesnastce rywali nieprzepisowo zatrzymywany był Emil Bałucki.

Kolejne gole padły już po przerwie. Najpierw do ofensywnej akcji podłączył się Krzysztof Górka i po minięciu obrońcy trafił do siatki na 3:1, a czwarty gol autorstwa Emila Bałuckiego zadziwił nie tylko wszystkich obecnych na meczu, jak również samego strzelca. Piłka odbita od jednego z rywali wypadła za pole karne, dobiegł do niej Emil Bałucki i chciał mocno dośrodkować na długi słupek. Wyszedł z tego efektowny centrostrzał, który ku zdziwieniu strzelca i bramkarza wpadł pod poprzeczkę bramki i było 4:1.

Błękitni Bodzanów - Orzeł Myślenice 1:4 (1:2)
Kyrylov, Ponomarenko, K.Górka, Bałucki

ORZEŁ: Obłaza - Żak, M.Mistarz (77 Wyroba), Serafin - Topa, Gromala (68 Olesek), Suder (68 Depta), K.Górka - Kyrylov (60 Mirochna), Ponomarenko, Bałucki