Wakacyjny obóz grup młodzieżowych w Woli Chorzelowskiej

W tym roku zawodnicy ze szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, a także zawodnicy grup młodzieżowych Orła Myślenice przebywali na tygodniowym obozie w ośrodku Rado Resort w Woli Chorzelowskiej na Podkarpaciu. Obozowicze zastali na miejscu świetne warunki, czterogwiazdkowy hotel z bardzo dobrym wyżywieniem, jak również przede wszystkim warunki do treningu.

Na miejscu znajdowały się trzy boiska, jedno ze sztuczną nawierzchnią oraz dwa naturalne, a także basen z jacuzzi i saunami. Uczestnicy wakacyjnego obozu pod okiem trenerów Jacka Łętochy, Artura Madeja oraz Marka Pajki codziennie odbyli po dwa treningi, korzystając zarówno z naturalnej, jak i sztucznej murawy. Dwa razy skorzystali z odnowy biologicznej na basenie, a ponadto młodzicy na koniec obozu rozegrali mecz kontrolny z lokalną drużyną Plon Kawęczyn. Spotkanie było złożone z trzech tercji, po pierwszej Orłowcy prowadzili 2:1 dzięki bramkom Antka Hudaszka i Maksa Szklarza. W drugiej tercji na 3:1 podwyższył Maks Szklarz, ale w trzeciej to rywale zdobyli dwa gole, wygrywając ostatecznie 4:3. Nie wynik był tu istotny, ale możliwość rywalizacji z mocnym rywalem, przede wszystkim dla debiutantów z roczników 2010, 2011, a nawet 2012. Najmłodszy na obozie Bartek Ambroży (r.2012) zaliczył bowiem debiut w drużynie Orła Myślenice na dużym boisku, podobnie jak chociażby Filip Kęsek i Kamil Jaroń z rocznika 2011.

W przerwie pomiędzy treningami nie zabrakło czasu na integrację, trzeba zaznaczyć, że pomimo różnicy wieku zawodnicy świetnie się zintegrowali, bardzo dobrze spędzając swój wolny czas. W ramach integracji zorganizowano między innymi quiz sportowy, czy wspólne oglądanie meczu o Superpuchar Niemiec Bayern Monachium - Borussia Dormund.

Za świetne przyjęcie, zapewnienie warunków treningowych oraz zakwaterowania i wyżywienia serdecznie dziękujemy obsłudze Rado Resort na czele z panią Katarzyną Haberką. Wyjazd zawodników Orła Myślenice do Woli Chorzelowskiej był dofinansowany przez Miasto i Gminę Myślenice w ramach programu Wakacje 2021.