Wakacyjna forma Orłowców, porażka na zakończenie sezonu

Orzeł Myślenice w ostatnim meczu sezonu 2015/16 udał się na wyjazdowe spotkanie z świętującą awans do IV ligi Pcimianką Pcim. Orłowcy rozpoczęli mecz nieźle, ale z każdą minutą w grę wkradało się coraz więcej rozluźnienia przez co w łatwy sposób dali sobie wbić trzy gole.

Pierwszy gol padł w 41. minucie, chociaż sędzia nie zauważył poważnego uchybienia w zalążku tej akcji. Przy próbie pressingu myśleniczan jeden z zawodników wycofał piłkę niemal z połowy boiska do bramkarza, który złapał sobie ją w ręce. Ta sytuacja umknęła sędziemu, a gracze Pcimianki dwoma podaniami przedostali się pod pole karne Orła, gdzie niepilnowana Pawlik huknął po koźle z woleja i piłka zatrzepotała w siatce.

Za chwilę Orłowcy po szkolnym błędzie pod własną bramką stracili piłkę, a Pcimianka skrzętnie wykorzystała ten błąd strzelając gola do szatni. Podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra świetnie zaczęli drugą połowę, gdy po przebojowej akcji Michała Górki do siatki na raty trafił Krzysztof Żak. Kilka minut później z woleja strzelał Dariusz Ślusarz, ale trafił w poprzeczkę, natomiast sytuację sam na sam Dominika Górki wybronił golkiper gospodarzy.

Pachniało bramką wyrównującą, ale zamiast remisu Pcimianka znów odskoczyła. Olszanicki wymusił rzut karny, który za chwilę sam wykorzystał i było już 3:1 dla miejscowych. Takim wynikiem skończyło się to spotkanie i ostatecznie Orzeł uplasował się na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Awans wywalczyła Pcimianka, a pewne spadku do A klasy są Jordan Zakliczyn i Dziecanovia Dziekanowice.

Pcimianka Pcim - Orzeł Myślenice 3:1 (2:0)
Krzysztof Żak 46

ORZEŁ: Marek Pajka - D.Górka (69 Kubala), Kasprzyk, Mistarz, Maślak - Ślusarz (78 Bartosz), B.Łętocha (56 Kański), T.Sabała, Żak, Leśniak (64 Mikołajczyk) - M.Górka