U19, U17: Wystartowały juniorskie przygotowania do rundy wiosennej!

Juniorzy starsi oraz juniorzy młodsi klubu Orzeł Myślenice rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Obie drużyny rywalizować będą na szczeblu Makroregionalnej Ligi Okręgowej Juniorów, będącej bezpośrednim zapleczem ligi wojewódzkiej w tych kategoriach wiekowych.

Zarówno juniorzy starsi, jak i juniorzy młodsi w najbliższą sobotę wystąpią w Halowych Mistrzostwach Podokręgu Myślenice na hali Sport Myślenice. Niemniej jednak jak co roku, to nie halowe zmagania są dla drużyn prowadzonych przez trenerów Marka Pajkę i Łukasza Zająca najważniejsze, a odpowiednio przepracowany okres przygotowawczy przed rozgrywkami ligowymi na wiosnę.

Jesienią juniorzy starsi w lidze U19 uplasowali się na drugim miejscu, przegrywając mistrzostwo jesieni zaledwie o dwa punkty z Progresem Kraków. Wiosną podopieczni trenera Marka Pajki będą zatem walczyć o poprawienie tego rezultatu. W okresie przygotowawczym będą trenować trzy razy w tygodniu na własnych obiektach, ale też skorzystają z siłowni Orzeł - Centrum Treningowe oraz zajęć w terenie. Rozegrają też przynajmniej sześć meczów kontrolnych w ramach przygotowań do wiosny:

• Pogoń Skotniki - MLJ (Kraków) - 4 lutego 10:00
  • Wisła Czarny Dunajec - LO (Czarny Dunajec) - 12 lutego 17:30
  • Cracovia - CLJ U17 (Rączna) - 17 lutego 11:30
  • Gdovia Gdów - LO (Gdów) - 23 lutego
  • Górnik Wieliczka - MLJ (Wieliczka) - 2 marca 13:00
  • Prokocim Kraków - 1LO (Kraków) - 9 marca 11:00
  • Jawor Jawornik - B klasa (Myślenice) - 16 marca 16:00

Rywalami Orła Myślenice w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych będą wiosną:
- Progres Kraków,
- Orzeł Piaski Wielkie,
- Clepardia Kraków,
- Raba Dobczyce,
- Grębałowianka Kraków
- Lubomir Wiśniowa
- Tramwaj Kraków.

---

Juniorzy młodsi w lidze U17 jesień zakończyli ostatecznie na 5. miejscu, drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Zająca jednak nie mogła dysponować najmocniejszym składem, bowiem wiodący zawodnicy zostali na stałe włączeni w skład drużyny juniorów starszych. Odpowiednio przepracowany okres przygotowawczy pozwoli jednak na dobre rezultaty osiągane wiosną w Krakowskiej Lidze Makroregionalnej, złożonej z drużyn przynależących do czterech podkrakowskich podokręgów.

Zespół juniorów młodszych póki co ma w planie sześć gier kontrolnych, jednak na bieżąco wstępny harmonogram tak jak w przypadku juniorów starszych może zostać poszerzony o dodatkowe sparingi.

• Krakus Nowa Huta - LO (Wieliczka) - 20 stycznia
  • Di-Di Gol Rabka Zdrój - MLJ (Rabka Zdrój) - 3 lutego 11:00
  • Wanda Kraków - 1LO (Rabka Zdrój) - (do ustalenia)
  • Trzciana 2000 - 1LO (Myślenice) - 17 lutego 10:30