U19: Pościągali pajęczyny z okienek, wygrana juniorów z Gdovią

To był pierwszy mecz juniorów starszych o ligowe punkty tej wiosny, ale choć nie mogli przełamać strzeleckiej niemocy przez czterdzieści minut, to ostatecznie zakończyli spotkanie z Gdovią Gdów z siedmioma trafieniami na koncie. Po dwa gole strzelili Norbert Wąsowicz i Kamil Suder, a po jednym Filip Kowalkowski, Adrian Ciślik i Michał Płatek.

Zwłaszcza ta ostatnia dwójka kapitalnie wykorzystała stałe fragmenty gry, trafiając w okienka bramek, w których jeśli w zimowej przerwie zagnieździły się pająki, to ich pajęczyny zostały zdjęte. Strzelanie rozpoczął Norbert Wąsowicz w 40. minucie, gdy przejął podanie obrońcy i trafił na 1:0. Za chwilę po indywidualnej akcji rywale sfaulowali Adriana Ciślika w szesnastce, a ten z karnego przymierzył wprost w okienko.

Tuż po przerwie padł bodaj najładniejszy gol tego meczu. Michał Płatek z 20 metrów przymierzył technicznie w przeciwległe okienko, nie dając szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję. Następnie gole zdobywali Norbert Wąsowicz i Filip Kowalkowski po zespołowych akcjach, a wynik na 7:0 ustalił Kamil Suder, który dwa razy niemal w identycznych okolicznościach podłączył się na lewej flance i pewnie wykorzystał nadarzające się okazje, zdobywając dwa gole.

Orzeł Myślenice - Gdovia Gdów 7:0
Wąsowicz 2, Suder 2, Płatek, Kowalkowski, Ciślik

ORZEŁ: I.Matoga - Rusek, Żaba, Kowalcze (46 J.Górka) - Kruczek, Różankowski (46 Kowalkowski), Płatek (68 Siatka), Przęczek (59 Gocał) - Górka-Khafaga (68 Łętocha), Wąsowicz, Ciślik (46 Suder)